Autor Tema: Sa kojim dokumentima u R Crnu Goru  (Pročitano 51253 puta)

Simon

• Global Moderator
Odg: Sa kojim dokumentima u R Crnu Goru
« Odgovor #30 poslato: Jun 14, 2011, 10:54:10 pre podne »
Pozdrav,
Slobodno, zato smo tu.

Sto se tice licnih karata, svejedno je, stara ili nova (biometrijska).

Inace, da podsetim:
"Rok važenja do sada izdatih ličnih karata produžen je do 31. decembra 2016. godine, umesto 27. jula ove godine, kako je bilo ranije utvrđeno. Precizirano je da lična karta izdata pre dana početka primene novog zakona važi do roka navedenog u ličnoj karti, a najduže do 31. decembra 2016. godine, do kog roka važe i lične karte izdate nakon početka primene novog zakona koji propisuje rok 27. jul 2011. godine."

vesna-egelja

• Newbie
  • *
« Odgovor #31 poslato: Jun 14, 2011, 11:35:51 pre podne »
Divni ste, hvala još jednom  :)

Sofija

• Newbie
  • *
« Odgovor #32 poslato: Jun 17, 2011, 01:08:49 posle podne »
Meni su rekli da je za dete školskog uzrasta potrebna djačka knjižica, ali se u školi knjižice dele tek 28. juna, a mi bismo putovali 25. juna. Putujemo avionom i ne znam da li će biti problem ako ponesem zdravstvenu knjižicu i izvod iz MKR za dete, iako je školskog uzrasta.
Unapred hvala

Simon

• Global Moderator
« Odgovor #33 poslato: Jun 18, 2011, 07:05:40 pre podne »
Sofija
Citat
Meni su rekli da je za dete školskog uzrasta potrebna djačka knjižica, ali se u školi knjižice dele tek 28. juna, a mi bismo putovali 25. juna. Putujemo avionom i ne znam da li će biti problem ako ponesem zdravstvenu knjižicu i izvod iz MKR za dete, iako je školskog uzrasta.
Unapred hvala
Pozdrav Sofija,
Tačno su vam rekli. Ali kako se nalazite u specifičnoj situaciji verujemo da će vam ovog puta "progledati" kroz prste. Kako je u toku turistička sezona, a i knjižice se dele 28. juna  ovoga puta će vas "pustiti" da putujete tako, što sigurno ne bi uradili da nije opštepoznato da se knjižice zaista dele 28. juna.
Da biste 100% bili sigurni pozovite policiju na aerodromu "Nikola Tesla" na sledeći telefon 011/2286-000 - i pitajte ih. Tako vam je ipak najbolje. Ali kažem: Ne bi trebalo da bude problema ovoga puta (baš iz razloga vezan za podelu knjižica).  :)

Goca

• Sr. Member
« Odgovor #34 poslato: Jun 18, 2011, 11:06:43 pre podne »

Sofija

• Newbie
  • *
« Odgovor #35 poslato: Jun 19, 2011, 09:56:13 posle podne »
Hvala vam puno, divni ste :)
Ipak sam zamolila nastavnicu da nam da knjižicu neki dan ranije, i nadamo se da će nam izaći u susret...
Veliki pozdrav!

Lara

• Newbie
  • *
« Odgovor #36 poslato: Jun 21, 2011, 06:52:22 posle podne »
Da li je za dete dovoljno da imam zdravstvenu knjižicu (izvod iz MKR ili đačku knjižicu) i rešenje o starateljstvu koje je izdao centar za socijalni rad? Samohrani sam roditelj

Simon

• Global Moderator
« Odgovor #37 poslato: Jun 22, 2011, 07:18:44 pre podne »
Da ako je dete predškolskog uzrasta (kako ste naveli za zdravstvenu+izvod). Imate više na strani koju je stavila Goca (pre Vašeg i Sofijinog posta se nalazi link).

Lara

• Newbie
  • *
« Odgovor #38 poslato: Jun 22, 2011, 06:31:50 posle podne »
Znam, znam, sve sam iščitala, samo mi je dilema da li je dovoljna potvrda od centra za socijalni rad da je starateljstvo dodeljeno meni, ili je neophodno da on svaki put daje saglasnost? Napominjem da mi godinama nismo u kontaktu, i to mi pravi veliki problem. Hvala u svakom slučaju ;)

Simon

• Global Moderator
« Odgovor #39 poslato: Jun 22, 2011, 09:35:14 posle podne »
Za putovanje maloletnog deteta potrebna je saglasnost roditelja. U Vašem slučaju oca deteta. Kako niste u kontaktu najbolje je da vidite sa radnicima u Centru za socijalni rad. U principu sa potvrdom koju imate policajci ne bi trebalo da Vam prave problema...Ali, uvek to ALI...
Sećate se pre nekoliko meseci natpisa po novinama u kojima je čovek izjavljivao da mu je supruga ukrala dete. Optuživao je i policiju da nisu revnosno radili svoj posao. Granična policija je izjavila da nije ona kriva i da svako da saglasnost da dete izvadi pasoš automatski i daje saglasnost da mu dete napušta teritoriju R Srbije - što ima logike priznaćete.
E, upravo tu Zakon nije preciziran i policija se trudi da nekako "balansira". Kako, to samo oni znaju. Ali da nema "velikih problema" i nema, moramo priznati. Zamislite samo da oni ne kontrolišu odlazak iz Srbije dece-pa to bi bio raj za trgovce ljudima.

Zbog toga mi uvek savetujemo da imate saglasnost. Jer policija ima pravo i da pusti i da ne pusti. Ipak su to i "psiholozi". Susreću se sa svim oblicima trgovine ljudima i imaju sigurno veliko iskustvo, tako da verovatno i dečiji plač prepoznaju da li je plač "onako mu došlo" ili je plač "otimaju me".
Možda sam malo preterao-ali da bih Vam dočarao i stavite se u njihov položaj.
Znači za Vas je rešenje Centar za socijalni rad i pitanje uputite njima-Kako doći do suprugove saglasnosti-Odnosno da Vam u tome oni pomognu.
Malo sam se raspisao, ali je ovaj problem toliko "škakljiv" da nikada nije dosta pisati o tome.  :)

Lara

• Newbie
  • *
« Odgovor #40 poslato: Jun 26, 2011, 02:39:18 pre podne »
Hvala puno na odgovoru :) Prošle godine smo bez problema prešle granicu, ja sa ličnom kartom, dete sa zdravstvenom knjižicom. Njena dokumenta niko nije ni pogledao, ali sam čula priče da nekim ljudima jesu tražili tu saglasnost, i to uglavnom onima koji su prelazili granicu sa pasošima. Zašto - nemam pojma.

Što se saglasnosti tiče, da li ona važi samo za određeni period, i za određenu državu, ili, recimo, može da se napiše da otac daje saglasnost da dete napusti zemlju, a pritom ne navede u koje će sve zemlje putovati. Da li bi oni sa iskustvom mogli to da mi razjasne :)
Hvala u svakom slučaju :)
Pozdrav!

Simon

• Global Moderator
« Odgovor #41 poslato: Jun 26, 2011, 04:50:40 pre podne »
To je upravo ono o čemu pričam. Njihovo je pravo, i rade to po nekoj njihovoj proceni, nekome traže nekome ne-ali je zato poželjno tu saglasnost pripremiti.
Saglasnost važi samo za prvo putovanje, ako nije naglašena država u kojoj se putuje važi za bilo koju (može se upisati :"Saglasnost se daje radi putovanja u inostranstvo", "Saglasnost se daje radi putovanja u R Crnu Goru",...- znači svejedno šta će stajati. Ispravno je i jedno i drugo. Policiji je bitno da saglasnost postoji.
Nadam se da je jasnije.  :)

Lara

• Newbie
  • *
« Odgovor #42 poslato: Jun 26, 2011, 05:19:12 posle podne »
Jeste, naravno :)
Hvala puno na odgovorima ;)

nikoleta-andrea

• Newbie
  • *
« Odgovor #43 poslato: Jul 04, 2011, 02:05:22 posle podne »
Pozdrav svima,i unapred se zahvaljujem na postavljenim pitanjima i odgovorima jer su mi donekle pomogli,ali je moj problem izuzetno kompleksan i potrebna mi je vasa pomoc.
Razvela sam se sudski 25.05.2011. i dobila sam samostalno vrsenje roditeljskog prava nad maloletnom cerkom koja ima 6,5 godina,sada je zavrsila predskolsko.Sa ocem jeste u kontaktu ali preko skajpa jer on zivi u inostranstvu vec vise od godinu dana.Nije u mogucnosti (nisam sigurna ni da bi hteo) da mi da bilo kakvu saglasnost jer nema legalan boravak tamo.Imam mogucnost za dobijanje potrvrde iz centra za socijalni rad ali joj nisam izvadila novi pasos.Moje pitanje je da li mozemo nas dve na letovanje u Crnu Goru,bez njegove saglasnosti i sta mi je tacno sve potrebno od dokumenata???
Uzgred,ne mogu da verujem da sam se nasla u ovakvom pravno vakuumu,i da ne postoji mogucnost da svoje sopstveno dete odvedem na letovanje jer njen otac ne zivi ovde i nije u mogucnosti da da saglasnost,a pri tom smo razvedeni i dete je pripalo meni...MOLIM VAS ZA POMOC,JER POLAKO POSTAJEM OCAJNA!!!

UNAPRED ZAHVALNA... :o

Simon

• Global Moderator
« Odgovor #44 poslato: Jul 04, 2011, 06:29:49 posle podne »
Poštovana,
Niste Vi krivi što ste zapali u taj "balkanski vakuum".
Inače ne sekirajte se. I Vi i kći ćete otputovati za R Crnu Goru tako što ćete Vi poneti sudsku presudu o razvodu braka i da je dete Vama dodeljeno. To će biti dovoljno za policiju.
I da, ne zaboravite za dete zdravstvenu+izvod (koliko shvatih nemate pasoš za nju).
Lepo se provedite i uživajte.  :)

P.S.
Ovo nije Vama upućeno već svima: Očekujemo i neku reportažu kako ste se proveli u R Crnoj Gori, propraćenoj fotkama. Neki ovegodine neće moći pa bi bilo lepo da im malo pokažete lepote RCG. Možete otvoriti temu na strani http://www.koznazna.com/forum/index.php?PHPSESSID=dfaafa327136286ea0bf6e1927932e1b&board=56.0
Sve najbolje.

seminarski radovi
eXTReMe Tracker