SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Sa kojim dokumentima u R Crnu Goru  (Pročitano 118177 puta)

Van mreže mala

• Newbie
  • *
Odg: Sa kojim dokumentima u R Crnu Goru
« Odgovor #90 poslato: Avgust 08, 2011, 09:46:22 pre podne »
Možeš avionom u CG sa starom ličnom kartom.
Ali pazi: Sada je pitanje dokle ti važi LK. Da li je ona sa datumom do 27.07.2011.g. ili je neki drugi datum (posle ovog datuma).
Ako ti LK važi i to je upisano u njoj - da važi posle ovog datuma-nemaš problema 100%. Ako ti je ona LK koja je važila do 27.07.2011.
g. pa joj je datum (donošenjem novog Zakona) važnosti produžen do 31.12.2016.g. onda isto u Srbiji nećeš imati problema, ALI nisam siguran kako će policija u CG to prihvatiti i kako ti uopšte prihvata. Ovde je Goca potvrdila da zna za 1 slučaj da je otišao kolima i vratio se avionom (sa tom LK) i nije imao problema.
pa datum izdavanja je 3.nov.2003. znaci vazi do 2013..hvala za odgovor..:)

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #91 poslato: Avgust 08, 2011, 10:25:45 pre podne »
Da, ako je rok važnosti 10 godina.

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #92 poslato: Avgust 08, 2011, 10:34:18 pre podne »
Sinoć sam čuo da je čovek koji poseduje ličnu kartu sa datumom važenja do 27.07.2011.g. ( a  koje su produžene ) imao problema u Crnoj Gori, odnosno na Aerodromu u Podgorici, na putu ka beogradskom aerodromu. Sva sreća pa je imao sa sobom pasoš te je izašao. Ali kaže da crnogorska granična policija ne priznaje to produženje (što je meni i logično jer ti možeš Zakonom produžiti bilo šta, ali da ti to važi u tvojoj državi a ne "napolje").

Van mreže mala

• Newbie
  • *
« Odgovor #93 poslato: Avgust 08, 2011, 12:49:36 posle podne »
da, da to je dobra stara papirna, rok vazenja 10 god..to bi onda trebalo da je ok zar ne? ovaj covek sto je imao problem je imao LK koja je istekla?

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #94 poslato: Avgust 08, 2011, 01:37:19 posle podne »
da, da to je dobra stara papirna, rok vazenja 10 god..to bi onda trebalo da je ok zar ne? ovaj covek sto je imao problem je imao LK koja je istekla?
Da to je onda OK.
Čovek je iz priče sa ličnim kartama kojima je datum važenja do 27.07.2011.g. pa su naknadno produžene.
Ti ne brini.  ;)

Van mreže mala

• Newbie
  • *
« Odgovor #95 poslato: Avgust 08, 2011, 03:35:27 posle podne »
hvala :)

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
« Odgovor #96 poslato: Avgust 31, 2011, 11:15:48 pre podne »
Upravo smo izvršili detaljne provere i možemo da kažemo da i dalje važi naša informacija koja je data ovde na Forumu kao i na sajtu na strani: http://www.koznazna.com/putovanja/tekstovi/sa+kojim+dokumentima+putujem+u+crnu+goru.html
Znači onaj ko putuje sa LK R Srbije na kojoj je datum ograničen na 27.07.2011.g. za R Crnu Goru biće upozoren od strane srpske granične policije da ide na svoju odgovornost, da postoji verovatnoća da će ga vratiti granična policija R Crne Gore (kao što to čini granična policija BiH).

Prelazak državne granice između R Srbije i Crne Gore za maloletnu decu, bez pasoša, produžen je do septembra 2012. godine.
« Poslednja izmena: Septembar 16, 2011, 11:41:05 posle podne od strane Admin »

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #97 poslato: Januar 02, 2012, 01:04:37 posle podne »
Kako bi se omogućilo lakše putovanje za vreme predstojećih godišnjih odmora, školskog raspusta i turističke sezone, početak primene odluke da maloletni državljani RS i Crne Gore državnu granicu mogu da prelaze samo sa važećom putnom ispravom, odnosno ličnom kartom ukoliko se radi o starijem maloletnom licu, odlaže se do 30. septembra 2012. godine.

Van mreže Dosen

• Newbie
  • *
« Odgovor #98 poslato: Februar 16, 2012, 02:39:18 pre podne »
Znaci i ovog leta sedamnaestogodisnjaci na more sa lk?

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #99 poslato: Februar 16, 2012, 10:35:24 posle podne »
Da.

Van mreže JOAN

• Newbie
  • *
« Odgovor #100 poslato: Jun 04, 2012, 10:49:32 pre podne »
Da li se u CG moze jos uvek u7ci sa vazecom izbeglickom legitimacijom?

Van mreže Goca

• Sr. Member
    • KoZnaZna

Van mreže guzzva96

• Newbie
  • *
« Odgovor #102 poslato: Jun 09, 2012, 06:30:17 posle podne »
E ovako moram nesto da kazem iz mog iskustva :D
Kako sam trebao da odem na more u Crnu Goru sa ujakom i bratom iskrso je problem.Ja sam zavrsio 8. razred i morao sam da predam listu zelja (1,2,3 jul tako negde ne secam se dobro).
Ujak i brat su otisli automobilom 4 dana pre mene.Ja sam vozom krenuo za Crnu Goru,4 dana posle njih sa ne navrsenih 15 godina (rodjen sam 3. oktobra).Dodje Srpska granicna policija i sad ja tada nisam imao LK nego djacku knjizicu,zdrastvenu i izvod iz maticne knjige rodjenih i saglasnost na ujaka koji je vec bio u Baru.To mi je sve bilo u jednoj fascikli,granicar je pogledao dokumenta a zatim i saglasnot pa je upitao:"ko je odavde Zoran Reljic(ujak)",ja sam odgovorio da je on u Baru i da ce me cekati na zeleznickoj stanici,on je pitao isto ko mi je rekao da tako mogu a mi smo pre mog puta zvali granicnu policiju Crne Gore i oni su rekli da nema problema ja sam tako i odgoviro granicaru i on je rekao da ako su tako iz Crne Gore rekli da nek tako bude,
Zatim dolazim do CrnoGorske granice i granicar koji je kod nas usao i trazio dokumenta,je kada sam ja dao fasciklu samo pogledao sliku iz djacke knjizice i vratio mi je fasciklu sa dokumentima.Tako da nisam imao problema sa prelazenjem granice sa ne navrsenih 15 godina sam.
Eto to je neko moje iskustvo ,inace pratim ovaj forum zato sto mi trebaju jos neke informacije :D

Van mreže guzzva96

• Newbie
  • *
« Odgovor #103 poslato: Jun 09, 2012, 06:35:02 posle podne »
Eh da imam jedno pitanjce jos.
Da li ja 2013 godine mogu da predjem granicu Crne Gore svojim motorom ???
Inace trebao bih sa drugom da idem on isto ide svojim motorom a i poveli bih jos 2 iza nas da idemo zajedno.I sta mi treba od dokumenata ako hocu da predjem granicu Crne Gore sa motorom???? unapred hvala na odgovoru

Van mreže dragan

• Full Member
« Odgovor #104 poslato: Jun 09, 2012, 09:58:27 posle podne »
Pa maloletan si. Kako? Moras biti punoletan.