SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Putovanje maloletnih lica u Republiku Crnu Goru  (Pročitano 12170 puta)

Van mreže Simon

• Global Moderator
Putovanje maloletnih lica u Republiku Crnu Goru
« poslato: Decembar 15, 2009, 09:30:22 posle podne »
Oblast prelaženja državne granice sa Republikom Crnom Gorom još uvek nije uređena propisima koji bi striktno ukazivali na neophodnu putnu dokumentaciju za putovanje u Republiku Crnu Goru.

Za maloletna lica, ako putuju sa roditeljima, potrebno je da poseduju dokument koji će ukazivati na njihov identitet. Za decu školskog uzrasta potreban je važeći dokument sa fotografijom (đačka knjižica, pasoš, lična karta...).

Za mlađa maloletna lica (deca predškolskog uzrasta) potreban je izvod iz matične knjige rođenih i zdravstvena knjižica. Ukoliko deca putuju sa jednim roditeljem ili bez pratnje roditelja potrebna je i pisana saglasnost drugog, odnosno oba roditelja.

Ovakva praksa primenjivaće se do donošenja propisa koji će regulisati pitanje uzajamnog putovanja državljana Republike Srbije i Republike Crne Gore.

Važno:10.decembar 2009. godine -Izvor: KoZnaZna.com

Od 01.01.2010. godine državljani R Crne Gore mogu ulaziti u R Srbiju na osnovu važeće lične karte ili važeće putne isprave-pasoša.

Deca-državljani R Crne Gore takođe mogu ući samo ako poseduju važeće pasoše ili lične karte. Neće se omogućiti ulaz u R Srbiju kao do sada sa izvodom iz MKR ili zdravstvenom legitimacijom, ili đačkom knjižicom.

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
Re: Putovanje maloletnih lica u Republiku Crnu Goru
« Odgovor #1 poslato: Decembar 25, 2009, 11:00:11 pre podne »
Promenjena odluka MUP-a i Vlade R Srbije!

Beograd, 24. decembar 2009. godine – Ministarstvo unutrašnjih poslova Vlade Republike Srbije saopštilo je danas da se odluka da maloletni državljani Crne Gore granicu Srbije mogu prelaziti sa važećom putnom ispravom, odnosno ličnom kartom – ukoliko je reč o starijem maloletniku, odlaže do 1. jula 2010. godine.

U saopštenju se navodi da je razlog tome pojačan intenzitet putnika tokom predstojećih božićnih i novogodišnjih praznika zbog čega režim prelaska državne granice do pomenutog datuma ostaje nepromenjen.

Prilikom donošenja ove odluke uzete su u obzir i poteškoće u pribavljanju putnih isprava državljana Crne Gore kod nadležnih organa u Republici Crnoj Gori i njihovim diplomatsko-konzularnim predstavništvima.

Van mreže Simon

• Global Moderator
Odg: Putovanje maloletnih lica u Republiku Crnu Goru
« Odgovor #2 poslato: Maj 04, 2010, 10:38:50 posle podne »
Ulazak maloletnih lica iz Crne Gore u Republiku Srbiju 04. maj 2010. godine - KoZnaZna.com

Kako bi se omogućilo lakše putovanje za vreme predstojećih godišnjih odmora, školskog raspusta i turističke sezone, početak primene odluke da maloletni državljani Crne Gore državnu granicu Republike Srbije mogu da prelaze samo sa važećom putnom ispravom, odnosno ličnom kartom ukoliko se radi o starijem maloletnom licu, odlaže se do 30. septembra 2010. godine.

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
« Odgovor #3 poslato: Septembar 25, 2010, 08:45:44 pre podne »
NOVO! 25.septembar 2010. godine

Ulazak maloletnih lica iz Crne Gore u Republiku Srbiju - KoZnaZna.com

Početak primene odluke da maloletni državljani Crne Gore državnu granicu Republike Srbije mogu da prelaze samo sa važećom putnom ispravom, odnosno ličnom kartom ukoliko se radi o starijem maloletnom licu, odlaže se do 01.januara 2011. godine.

Van mreže vfdvadv

• Newbie
  • *
« Odgovor #4 poslato: Avgust 08, 2011, 11:12:22 pre podne »
Interesuje me da li saglasnost roditelja za prelazak u CG za dvoje maloletne dece,koja putuju sama,potreban jedan obrazac ili posebno za svako dete? Veliki pozdrav! Hvalaaa!!!  ;) :D

Van mreže Goca

• Sr. Member
    • KoZnaZna
« Odgovor #5 poslato: Avgust 08, 2011, 11:29:55 pre podne »
Ukoliko zajedno putuju istog dana, istim prevoznim sredstvom i tako se i vraćaju može se Saglasnost sastaviti i na jednom papiru za oboje.  :)

Van mreže vfdvadv

• Newbie
  • *
« Odgovor #6 poslato: Avgust 08, 2011, 12:25:21 posle podne »
Hvala puno i lep dan !!!!! :) :) :)

Van mreže dragan

• Full Member
« Odgovor #7 poslato: Jun 14, 2013, 12:30:16 posle podne »
Produžena odluka do 30.09.2013.g. za maloletna  lica kada putuju u Crnu Goru i obratno.

Van mreže Milisaw

• Newbie
  • *
« Odgovor #8 poslato: Jul 28, 2013, 06:39:05 posle podne »
Meni zanima sledeca stvar. Putujemo nas cetvorica. Jedan puni 18 godina za 20 dana, a ostali za 3 meseca(najkasnije). Znaci spadamo u grupu starijih maloletnika. Da li nam je potrebna neka saglasnost roditelja ili teko nesto? Svi imamo licne karte i pasose.

Van mreže dragan

• Full Member
« Odgovor #9 poslato: Jul 29, 2013, 09:06:11 pre podne »
Pozdrav,
Nije vam potrebna nikakva saglasnost. Srećan put. Pa vi ste već odrasle osobe.  ;)

Van mreže tasaaa

• Newbie
  • *
« Odgovor #10 poslato: Jul 18, 2014, 03:24:04 posle podne »
imam 16 godina, imam i ličnu kartu i pasoš, treba uskoro da idem sa tetkom u CG, pa me zanima da li mi treba saglanost roditelja da bih prešla granicu?

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #11 poslato: Jul 20, 2014, 10:37:39 pre podne »
Izvini na zakašnjenju sa odgovorom -odmori su u pitanju.....  ;)
Da bi bila 100% sigurna prilikom kontrole granične policije Srbije i CG izvadi Saglasnost. Iako ti u 70% slučaja neće tražiti, jer si stariji maloletnik, ali poslušaj moj savet da ti ne presedne odmor i letovanje. Malo smaranja ali kada kreneš ne misliš i opuštenooo. Pozdrav.