
Foto: photos.igougo.com
Ulazak i izlazak iz zemljeZa ulazak u Honduras državljanima Srbije je potrebna viza. Pribavljanje vize ili turističke propusnice na graničnom prelazu nije moguće.
Pri ulasku i pri izlasku iz zemlje plaća se taksa u iznosu od po 27 USD, a novčani iznos preko 10.000 USD se prijavljuje.
Dokaz o vakcinaciji i zdravstveno osiguranje nisu neophodni, ali se preporučuje putno zdravstveno osiguranje.
Za unošenje lovačkog oružja potrebno je pribaviti dozvolu.
Kućni ljubimci se mogu uneti uz prezentaciju potvrde od veterinarske ustanove iz Srbije o zdravstvenom stanju i vakcinaciji protiv besnila.
Mlečni proizvodi se ne smeju unositi.
TransportMeđunarodni aerodromi su Tonkontin i Puerto Kortez.
Postoji železnički saobraćaj, kvalitet putne mreže varira, autoput Panameriken je generalno u dobrom stanju ali postoje delovi čija je popravka u toku zbog šteta nastalih od uragana.
Motornim vozilom se može upravljati vozilom sa vozačkom dozvolom iz Srbije, a potrebno je posedovati i polisu osiguranja od odgovornosti koja se pribavlja pri ulasku u zemlju.
Najčešći saobraćajni prekršaji (vožnja pod dejstvom alkohola, nevezivanje pojasa i razgovor mobilnim telefonom u toku vožnje i sl. Kazne za ove prekršaje se kreću od 30 do 70 USD.
BezbednostRizici od oružanih sukoba i kriminala su visoki, potrebna je povećana pažnja.
S obzirom da je u pitanju trusno područje, postoji rizik od zemljotresa, kao i od uragana.
Zdravstvena situacijaNe postoje obavezne vakcine niti vakcinacije koje se preporučuju. Opšta sanitarna situacija je dobra, a nema ni epidemija. Preporučuje se flaširana voda i izbegavanje ishrane na uličnim kioscima.
NovacLokalna valuta je lempira. Kurs u maju 2010. odnos je 19.02 lempira za 1 USD. Moguće je koristiti sve internacionalne kreditne kartice.
OstaloKišna sezona traje od maja do oktobra. Preporučuje se lagana odeće cele godine.