
Foto: members.virtualtourist.com
Ulazak i izlazak iz zemljeDržavljanima Srbije potrebna je viza za ulazak u zemlju. Vizu je moguće dobiti i na aerodromu u Ašhabadu, uz pozivno pismo fizičkog ili pravnog lica. Poseban carinski režim predviđen je za tepihe, nakit, muzičke instrumente, zaštićene vrste životainja, antikvarne i umetničke predmete.
TransportGlavni aerodrom je u Ašhabadu. Redovni letovi postoje sa Bakuom, Frankfurtom, Moskvom, Istanbulom, Taškentom, Abu Dabijem, Bangkokom, Pekingom, Alma Atom, Nju Delhijem, Dubaijem, Londonom, Minskom.
BezbednostBezbednosna situacija je stabilna. Stepen kriminala prema stranim turistima zanemarljiv.
Zdravstvena situacijaNe traži se posebna vakcinacija prilikom ulaska. Za strance koji dolaze na period duži od 90 dana, potrebna je potvrda da ne boluju od SIDE.
NovacNacionalna valuta je manat. Valutni odnosi u maju 2010: 1 USD – 2,85 manata, 1 evro – 3,61 manat. Praktikuje se uglavnom gotovinsko plaćanje. Samo pojedini hoteli primaju kreditne kartice.
OstaloU Ašhabadu ima i hotela iz svetskih hotelskih lanaca.