SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE AMBASADE SRBIJE DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE AMBASADE SRBIJE DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: "Sve više naših ljudi će se vraćati i raditi iz Srbije"  (Pročitano 518 puta)

Van mreže Simon

• Global Moderator
"Sve više naših ljudi će se vraćati i raditi iz Srbije"
« poslato: Novembar 04, 2020, 10:51:36 pre podne »
Premijerka Ana Brnabić izjavila je da će se sve više naših ljudi vraćati iz inostaranstva i raditi iz Srbije, što će predstavljati dodatni izazov za državu.

Izvor: b92

"Ono što ja mislim da će nam biti izazov u narednom periodu, ali ja mislim dobar, što ćemo imati sve više naših ljudi koji se vraćaju iz inostranstva i boraviće ovde u Srbiji", rekla je.

Ljudi će se vraćati i raditi iz Srbije, i zbog korone i zbog sigurnosti koje Srbija pruža, ocenila je Brnabić. Dodala je da se vraćaju ljudi i iz Australije, sa Novog Zelanda.

"Ja sam već razgovarala, imala sam sastanak sa ministarkom rada Darjiom Kisić Tepavčević kako možemo da izmenimo ponovo naš zakonodavni okvir tako da ti ljudi koji se vraćaju, a nastavljaju da rade za stranog poslodavca kao što je Fejsbuk, Gugl, kako možemo da ih uvedemo u neke legalne tokove", rekla je ona.

Govoreći o rastu plata i penzija u narednom periodu, Brnabić je ocenila da je to neverovatno i navela da se nigde drugo to neće desiti.

Poručila je da deluje da će srpska ekonomija ove godine biti između -0,7 i -1 odsto što će "biti daleko najbolje u Evropi". Javni dug će, kako je navela, biti sigurno ispod 60 odsto u odnosu na BDP.

"Kada rasporedite taj novac domaćinski i znate da ćete sledeće godine, po svemu onome što imamo u ovom trenutku, imati rast 5,5 ili šest odsto, vi onda znate da od 1. januara imate prostor da povećate nešto plate, a i značajno da povećate penzije", rekla je ona.

Imamo i kontinuiran rast plata u privatnom sektoru, ali i kontinuiran pad nezaposlenosti i rast zaposlenosti, navela je premijerka.