SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE AMBASADE SRBIJE DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE AMBASADE SRBIJE DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Koju dijetu izabrati za sebe?  (Pročitano 39242 puta)

Van mreže mama

• Newbie
  • *
Re: Koju dijetu izabrati za sebe?
« Odgovor #15 poslato: Decembar 16, 2009, 11:13:44 posle podne »
hvala hvala !!!!!!
Ma nesto me zanima, vidim sajt je posjecen al slabo komentarisu, cita se al sta misle?, zar je tesko zaplesati po tastaturi sve ono gto nas gusi, muci, brine, plasi, pa svi smo zbog istog problema ovdije.
Ja sam tu cekam, zelim i ja procitati ( saslusati ), mozda mogu bodriti posavjetovati jer isti smo zar ne?!

Van mreže anastasia

• Newbie
  • *
« Odgovor #16 poslato: Decembar 16, 2009, 11:18:38 posle podne »
Zaista je tesko izabrati pravu dijetu. Jer dijeta bi trebala biti ne nesto privremeno jer svaka dijeta koja se drzi jedno vreme ima za posledicu vracanje kilograma i nabacivanje jos viska ako se posle tog perioda vratite na neke stare navike brze hrane, konzumiranja peciva, slatkisa, masnog mesa, suhomesnatih proizvoda......  :( Za mene je dijeta nacin ishrane. Dijeta je za mene zdraviji i pravilniji nacin ishrane za ceo zivot ali  koji bas i nije uvek po ukusu.  :-\
Posebno je bitno to da ne uspeva ista dijeta kod svake osobe. Svako od nas je drugaciji. Nekom je dovoljno da bi oslabio samo da izbaci hleb iz ishrane, neko izbaci slatkise, neko jede sve kao i obicno ali podeli svoje obroke na 5 manjih tokom celog dana, neko mora bas drasticno da izbaci vecinu namirnica iz svog jelovnika da bi smrsao....sve je to jako tesko. Mislim da sam ja pronasla princip ishrane koji bi odgovarao svakoj osobi i zaista se nije tesko priodrzavati tih pravila bukvalno ceo zivot. I sto je najvaznije, obroci se ne moraju smanjivati, ne mora se uopste gladovati!  ;) Ali pravila su stroga i mora ih se pridrzavati.  :o No i pored toga, mozete povremeno dozvoliti i neki "greh" bez velike bojazni. Ovaj nacin ishrane povodi se sloganom da se nicega ne smete odreci - nicega ne smete biti zeljni. Jedino cega se odricete su NAVIKE.  :-[
Morate zaboraviti dosadasnji nacin ishrane tj. kombinovanja namirnica. Nema vise mesa sa sirom ili kajmakom, nema vise krompir-pirea sa margarinom i mlekom, nema vise pice sa salamom i sirom, nema vise torti sa jajima, mlekom, puterom, brasnom..... >:(Zvuci tesko i nemoguce? Pomislili ste pa sta se jede?  :-[ Sve se jede, ali tacno se zna sta sa cim. I to je to.
Zasto ne bi trebalo jesti proteine i ugljene hidrate u istom obroku? Zato  jer za varenje jednih je potrebna kiselina (proteini), a za varenje drugih baza - i dolazi do neutralizacije, setite se hemije - varenje se produžava, nastaju gasovi zbog truljenja hrane!  :o

Namirnice se dele u 3 grupe>
1 namirnice bogate ugljenim hidratima / skrobom
2 namirnice zivotinjskog porekla/zivotinjske belancevine
3 neutralne namirnice.
4 voce
Pravilo je>
1 namirnice bogate ugljenim hidratima se ne jedu sa namirnicama zivotinjskog porekla vec sa neutralnim
2namirnice bogate zivotinjskim  belancevinama ne jedu se sa namirnicama bogatim ugljenim hidratima vec   isto  sa namirnicama iz neutralne  grupe.
3 voce se uvek jede samo i to na prazan stomak tj. svaki dan do podneva.
I to je sve!

;) :-*

Van mreže anastasia

• Newbie
  • *
« Odgovor #17 poslato: Decembar 16, 2009, 11:19:45 posle podne »
Evo jedne super efikasne dijete !
Dijeta sa medom i cimetom
Kasika meda i kasicica cimeta u casi prokuvane vode ujutru na prazan stomak i uvece pred spavanje, podstice mrsavljenje i onemogucava gomilanje novih masnih naslaga.
Obicno se koristi mesec dana a vec posle sedam dana pokaze rezultate!
Verujte da deluje, a ne menja se mnogo u nacinu ishrane, a da ne govorim o parama koje morate dati za ovu dijetu - mnogo manje nego za bilo koje "cudesne" tablete !
Probajte!
 :) :-*

Van mreže sneze

• Newbie
  • *
« Odgovor #18 poslato: Decembar 16, 2009, 11:20:25 posle podne »
Zavrsila un dijetu i za 3 mes. izgubila 14 kg. Posle dijete nabacila sam 5 kg., i sad posle 1 mes. pocela sam juce  novu dijetu samo uz voce i povrce., malo jogurta i semenke.  Javicu se za rezultate.

Van mreže mama

• Newbie
  • *
« Odgovor #19 poslato: Decembar 16, 2009, 11:21:05 posle podne »
Anastasija ovo sam vec cula, na sajtu Receptomanija gdije razmjenjujemo recepte, savjete kako se kuva, uci kuvati, nacini tehnike, pojavila se jedna clanica sa savjetima sta sa cime se jede.Kako je nas tamo mnogo gurmana brzo se povukla.
Dobar i poucan prijedlog!

A ja i moja dijeta u nedoumicama, za ovih 4 dana samo sam omrsavila 1kg?!? Dobro bila je kisa, nisam nikud makela, sjedi, jedi, lezi...
Pridrzavala sam se svega iz dijete i zeleni caj 3x, nije mi jasno?
Jedina stavka koja moze da koci su mozda moji ljekovi za alergiju i kontraceptivne tablete, u obe th ima hormonski stavki, i kako da se oslobodim kilaze!? Nesmijem pobacati ljekove jer krene astma a kontrola radjanja, pa imam dva sina 19god i10god velika prije mogu postati baka nego da sad radjam bilo bi smijesno. Nastavicu jos 6 dana do kraja pa sta bude.

Van mreže anastasia

• Newbie
  • *
« Odgovor #20 poslato: Decembar 16, 2009, 11:21:42 posle podne »
"Mama",
evo tebi i svima koji se kao gurmani klone Kombinovane ishrane malo jos podstreka. Kombinovanje hrane ne znaci da se mora jesti bljutavo (mislim samo kuvano, bareno, presno) a niti se jede malo. Samo se pazi sta se sa cime jede. Time se olaksava nasem zelucu da hranu brzo vari i nema "otpada" koji se zadrzava onda kao salce.Kad kazem da se hrana brzo vari to znaci da organizam lako probavi hranu, uzme sta mu je potrebno i brzo eliminise nastali otpad, tako da se time dovede u red i praznjenje. Meso mozete jesti koliko zelite i spremljeno kako zelite. Moze to biti i kuvano i peceno ali ne i pohovano jer u pohu ima jaja i prezle a to je vec ono sto se ne moze kombinovati sa mesom. Rostilj mozete jesti koliko zelite. Pljeskavice i cufte isto ali bez dodatka jaja ili prezle. Meso mozete bariti na mnogo crnog luka pa ga u tom svom soku i zapeci, ali ga jesti sa povrcem a ne sa krompir-pireom ili pirincem. Povrce isto mozete skuvati pa prepeci na masnoci kao prilog mesu. Klasicna variva zaboravite jer u njih se obicno stavlja brasno. Punomasna pavlaka je naprimer neutralna namirnica pa se to moze dobro iskoristiti kod spremanja hrane. Sve pecurke su isto neutralna namirnica i mogu se spremati i sa mesom i sa povrcem kako god i koliko god zelite. Palacinke spremajte bez jaja i mleka. Samo sa gaziranom kiselom vodom i mesavinom brasna koje zelite. Neka to bude sto manje belog ostrog a ostalo dodajte bilo koje drugo po zelji i ukusu. Zasladite ih zutim secerom (beli secer izbacite u potpunosti iz ishrane a belo brasno svedite na minimum). Jedino ovakva mesavina mora da odstoji pre pravljenja palacinki bar sat vremena da se masa sjedini. Sad bar ima voca kakvo zelite pa od njega napravite brzi "pekmez" cime cete palacinke puniti. Ili natopite preko noci suvo voce pa ga izmiksajte i time filujte.No tu nema mesto slagu! Ako vec ne mozete bez mleka koristite sojino koje je zaista ukusno.
"Mleko" mozete praviti i od kokosa, badema,lesnika... Uvece sameljete, stavite u vodu u srazmeri 1 deo cvrste materije i tri dela vode i ostavite u frizideru. Sutra sve to dobro u blenderu izmiksate i procedite - eto finog zdravog mleka neobicnog ukusa. Masa koja vam je ostala je super za filovanje palacinki ili je izmesajte sa vocem i eto super poslastice! Jaja mozete jesti ali isto u kombinaciji sa povrcem. Zar nije fin omlet sa crnim lukom i paradajzom? Mozete dodati pecurke - ali nema hleba uz to! Picu mozete jesti ali je filujte paradajzom, povrcem, pecurkama i biljnim trapistom. Pustite masti na volju! A da, zaboravila sam jednu stvar! Crna cokolada sa puno kakaa je obavezan sastojak ove ishrane! Barem svaki treci dan pojedite po par kockica. Deci mozete napraviti i veoma finu zdravu "cokoladu" > dobro izmesajte 1 bananu sa 1 supenom kasikom kvalitetnog kakaa i dodajte meda po ukusu. Dobro ohladite i-mmmm... uzivajte. Mozda sam oduzila, ali samo zelim da svima dokazem da ovaj nacin ishrane stvarno moze biti uzivanje a da ne kazem koliko godi nasem telu i popravlja nam zdravlje. Nije vazno koje pilule pijete, kakvu bolest imate. Ne razmisljajte o tome. Drzite se i dalje svoje terapije, jedite ovako i videcete vremenom da ce vam se i potreba za tim lekovima smanjiti a neugode koje ste zbog njih imali cak i nestati. Istina, gubljenje kilograma nije brzo u pocetku ! Ali ne gubite nadu ! Kad smanjenje tezine pocne, onda to ide stvarno brzo. A onda cete videti i kako vam se ten prolepsava, celulit nestaje i bez vezbanja, koza zateze. A mrsavljenje nije beskonacno! Vas oganizam tacno zna koja je to kilaza koja vama godi i kada dodjete do te mere, necete vise mrsaviti! Ali necete vise ni vratiti kilograme!
Srecno Vam bilo!

Van mreže mama

• Newbie
  • *
« Odgovor #21 poslato: Decembar 16, 2009, 11:23:09 posle podne »
mnogo ti hvala!

Znaci brasna, tjesta, tjestenine, krompir, rizu nikako ne mijesam sa mesom, preradjevinama, jajima,
a povrce i voce zasebno mogu i u kombinacijama samo sa mesnim ili samo sa tijestom!

Znaci Paradajz supa, ratatuj, a za veceru posnu pisu sa povrcem.
Ili Supu od mesa sa povrcem, bijelo meso sa pecenim paprikama i gljivama rostiljski a vecera meso iz supe leso.
Musli sa vocem, Paprike punjene krompirom,
moze li voce i tjestenina? recimo: makarone sa vocnim prelivima onim laganim Francuskim, vjerujem da moze kad navodis palacinku sa vocem. Ima mnogo recepata za takvu vrstu ishrane.

Sta je sa pudinzima  ???, i jogurtima  ??? ??? ??

Patit cu za slagom, tortama, al nekad cu si priustiti parcence i tek pohovano, klasicni krah, pite prolaze samo bez jaja i mesa. Vecinom posno a zasebno mrsno sa preskakanjem tiesta, nije komplikovano!

Van mreže mama

• Newbie
  • *
« Odgovor #22 poslato: Decembar 16, 2009, 11:23:59 posle podne »
Evo privela sam 12-ti dan dijete, zovimo je Narandjina mada je bio Grejfrut i pila sam i Zeleni caj, 5 kilograma manje.
Realno gledajuci kile su skinute ipak za kratko vrijeme, dijeta nije losa ne osijeca se glad pi potrebe za grickanjem, imam jos 3 dana i pred menom je vikend kad sam vise za sporetom (da se skuva nesto bolje i vise pa da se ima dok radim) e tu me opet cekaju iskusenja! Komentari svekrve dal je to zdravo, ne valja... sve to znam al IZDRZATI do kraja nema puno!

Nakon ove dijete ostat cu na nacinu ishrane Anastasije. Pa planiram
Utorak dorucak - voce, rucak - meso i salata a vecera pola od rucka.
Srijeda treba mi povrce
 ali kako da ga ponesem na posao?, nemam gdije podgrijavati  :D jedino u plasticnu zdijelicu pa iz ladice kasikom   :D ?!
Ako doruckujem u 9h, rucam u 12:30, vecera u 17h dal mi trebaju i medju obroci? Do sada sam jela tako rasporedjeno i nimalo mi nije hvalilo hrane dal bi mogla uzeti jos voca izmedju rucka i vecere?
Volim voce jogurte, dal bi prolazilo za rucak meso iz supe i salata a za veceru obrana supa sa povrcem, ne zvuci mi lose!
Sutra mojima pravim junecu supu a meso otimam za veceru, piletinu sa mladim graskom malo mrkvice u paradajz sosu.

Sto se tice Zelenog caja bas je groznog okusa i dosadio mi, na silu ga popijem, osijecam se kao dijete koje pije sekakav sirup na tjerano od roditelja   ;) a samo jos 3 dana!

Van mreže anastasia

• Newbie
  • *
« Odgovor #23 poslato: Decembar 16, 2009, 11:24:54 posle podne »
Mama,
jako mi je drago zbog tebe sto si smogla snage da promenis nacin ishrane u porodici koja te bas u tome i ne podrzava. I ja sam u takvoj situaciji. Moji jednostavno ne zele da se odreknu klasicnog nacina ishrane pa je kod mene cesto ko u hotelu - kuvam po narudzbi. Ni na poslu nije nista bolje. Samo mi zagledaju u serpice sta je to sto danas jedem. Istina je da i ja jedem uglavnom hladno, ali boze moj, sta je tu je. Zato kad sam kod kuce uvek spremim sebi nesto toplo i corbasto. Ali kad se setim sebe dok sam imala vise od 90 kila i kad se pogledam sada sa 57 koje imam vec vise od 2 godine, nista mi nije tesko. Ja sada pojedem i poneki sladoled, poneko parce torte bas onako socne i masne, ali prosto se ne osecam dobro kad to pojedem. Oci su vise zeljne a stomaku ne prija. Al eto, zadovoljim zelju i sebi dokazem da ja vise nisam za takvu hranu i lakse idem dalje sa mojom dijetom.
Ne moras se odreci pudinga! Skuvaj puding u vocnom soku u "mleku" koje napravis od kokosa, badema ili lesnika.Pisala sam kako se pravi to "mleko".
Ne moras se odreci ni torti. Kore napravi od dijetalnog integralnog keksa koji sameljes i pomesas sa domacim puterom (on je neutralna namirnica posto se smatra 100 procentnom masnocom, ali se ipak koristi redje zbog velike kaloricne vrednosti) koji otopis na laganoj vatri pa pomesas sa mlevenim keksom. Keksa takvog imas raznog ukusa a ako uzmes samo onog od vanile onda u kore mozes ubaciti i mlevene orahe, lesnike, bademe, kokos...... Krem moze biti puding koji sam ti pomenula koji isto pomesas ako zelis sa puterom i mlevenim zutim secerom. Krem moze biti samo od voca. Skuvas voce po zelji i umesas AGAR-AGAR. To je bilnji zelatin koji mozes kupiti u svakoj prodavnici zdrave hrane. Osim toga u istim prodavnicama imas i pudinge i slagove od soje  sa kojima mozes ukrasiti tortu. Mozes izmedju tih kremova staviti kriske banane ili nekog drugog svezeg voca, ali to radi redje jer se onda teze vari takva torta. Pisala sam i o tome da se sveze voce mnogo brzo vari pa je u kombinaciji sa skuvanim teze probavljivo. Pravi pite od jabuka, bundeve, visanja... u korama za baklavu. Pravi baklavu od maka, oraha, kokosa, visanja, suvog voca....preliv pravi sa zutim zecerom. Ma imas jako mnogo varijacija. Pravi svoje kombinacije koje najvise volis. Evo sad sam se setila i oblatni koje mozes filovati sa mlevenim orasima skuvanim u pomenutom mleku sa  puterom, zutim secerom ili MALTEX-om (i njega ima u prodavnicama zdrave hrane).......
Jogurt naravno da mozes piti. Ali gledaj da ga pijes samog kao uzinu, npr. sat do sat i po posle i pre nekog obroka. One vocne iz prodavnice mozes ali oni  su puni belog secera !? Napravi sama sebi vocni jogurt. Uzmi jogurt onaj sa malo masnoce i izmiksaj ga sa kojim god vocem zelis a zasladi zutim secerom ili medom i obavezno dodaj koju kapljicu limuna jer limun pomaze boljem varenju zivotinjskih belancevina. Sta mislis zasto je praksa da se riba uvek sluzi uz krisku limuna? Ne zbog ukusa vec da se lakse svari!
Sto se tice rucka i vecere dobro si shvatila,ali dodaj ponekad uz povrce i zitarice: proso, socivo, integralni pirinac, kukuruzni griz, brasno.....uz povrce je proja koju skuvas gusto pa je prepeces ko snicle pravo "meso". Kada jedes zitarice naravno da onda u obroku nema mesta pravom mesu ali dodaj pecurke!
Ma ova ishrana je zakon!!!! Njam, njam.....Zapisuj sve sto kuvas i za izvesno vreme imaces svoj kuvar koji ces listati kad ti ponestane ideja, a ja cu se potruditi da u delu sa receptima objavim one moje koje sam vec probala i koji su zaista ukusni.
Puno pozdrava!  :) ;) :-*

Van mreže mama

• Newbie
  • *
« Odgovor #24 poslato: Decembar 16, 2009, 11:25:37 posle podne »
H V A L A !!!!!
Zapravo mi volimo puding ali na vodi pa da je providan ili na kompotu, zato sam se dvoumila, znaci moze!!!!
Evo danas sam porodici baki 74god, muz 58god, sin 19god, mladji sin 10god a svi osim ovog starijeg sina smo "tapacirani!" pa sam skuvala supu telacu sa povrce, pilece batake sa mahunama, mrkvom, eto rucak ipo!
Ja jos 2.5 dana dijete, puno hvala !

Van mreže mama

• Newbie
  • *
« Odgovor #25 poslato: Decembar 16, 2009, 11:26:04 posle podne »
15-ti dan ove moje dijete
Imam isti osijecaj kao i prvog dana, volja, motivisanost, nisam se jutros vagala sutra cu pa javljam.
A od sutra nastavljam za dorucak voce, a rucak kombinaciju meso-povrce ili povrce -zitarice a uzina voce i jogurti. Moze se mnogo toga iskombinovati, nastojat cu maksimalno izbijegavati slatko i secer barem jos 15 dana.To mi se uklapa sa odlaskom na more a tamo mediteranska kuhinja, gradele, setnje, plivanje i moja zanimacija ronjenje.
Zapravo sav moj trod poceo je kad sam se ugledala na slikama sinove mature i zapitala a sta me tek ceka na moru   :P, uspijela sam barem nesto  :) a zelim da barem jos 10 ubijedim da povedu racuna sta jedu i i kad eto dijete jer nije sve u gladovanju i patnji, moze se!

Van mreže anastasia

• Newbie
  • *
« Odgovor #26 poslato: Decembar 16, 2009, 11:27:01 posle podne »
Bravo "mama" !!!!  ;)

Odlicno si shvatila sustinu kombinovane ishrane a sto je najvaznije imas motivaciju da nastavis sa takvom ishranom . Organizam i tvoje telo ce ti vrlo brzo biti jako zahvalno sto ce ti i pikazati . Meni je najvaznije bilo to sto sam totalno izgubila celulit sa kojim nisam znala kako da se izborim.
Evi ti  jos jedna mala ideja za dobar rucak:
pravi "cuftice" od povrca. Kupus,krompir, tikvice, kelerabu, mrkvicu...narendaj pa uprzi na malo masnoce da omeksa ili celo povrce skuvaj (pa onda imas i finu supicu u koju mozes dodati rezance) i onda na krupnije ispasiraj. Toj masi dodaj zacine koje volite i koliko volite, malo brasna da pokupi suvisnu tecnost pa pravi cuftice (samo nemoj da budu velike jer ce ti se raspadati), uvaljaj ili samo u brasno ili u prezle i lepo brzo ispeci na vreloj masnoci. Uz to onda dodaj > svezu salatu , pecurke , obari neko drugo povrce i naravno uz ovakav obrok mozete jesti hleba koliko volite.   :D

A sad  kad si dobru ishranu vec apsolvirala, papir u ruke i planiraj novu garderobu ! Trebace ti ! I...uzivaj u sebi!  :-*

Van mreže mama

• Newbie
  • *
« Odgovor #27 poslato: Decembar 16, 2009, 11:27:55 posle podne »
Hvala ti!
Kako ja volim da kuvam, eksperimentisem, klopam a nismo u kuci izbirljivi "bitno je ima!" Okusat cu se u novim varijacijama na temu, veceras sam pripremila za sutra :obareni karfiol lagano uvaljala u narendanu mrkvu i zapekla i sredila im ribu u marinadi pa nek se snadju sami.Za dezert pita od tresanja nju sam sakrila inace bi pojeli veceras.
Za 15 dana 6.5kg sasvim sam zadovoljna. Jer da sam naglo mnogo vise omrsavila ko zna kako bi to bilo za bubrega, krv,...ovako idemo dalje...

Van mreže anastasia

• Newbie
  • *
« Odgovor #28 poslato: Decembar 16, 2009, 11:28:41 posle podne »
"Mama",

super ti ide to! Samo jedan mali oprez! Vodi racuna da i desert koji uzimate odmah posle rucka bude dobra kombinacija sa onim sto si kuvala! Jedino ne moras ako od rucka do deserta prodje bar 3-4 sata! Znaci ako sluzis belancevine i povrce kao sto si spremila ribu, onda nemoj za desert pitu u kojoj sigurno bar negde ima brasna (ugljenih hidrata)! Ako posle takvog rucka hoces desert onda napravi npr. rolat od suvog voca. Znas ono kad sameljes suvo voce pa izmesis i napravis rolat i dobro ohladis. Mozes  ga napraviti onako samo kao masu koja izgleda kao rolat pa po ukusu preliti crnom cokoladom, a mozes tu masu rastanjiti, umesati pravi domaci puter sa mlevenim zutim secerom i vanilom pa premazati i urolati. Ovo je stvarno zasitno i ne moras puno toga napraviti samo nek je  slatko.
Znaci, oprez! Ako na bilo kakvu zivotinjsku belancevinu dodas imalo ugljenih hidrata onda si vec napravila haos u zelucu i dzabe dijetalan rucak!
Mnogi tesko mrsave iako jedu kako mi to volimo nazvati "splacine" - kuvano, bareno, presno - uglavnom za mnoge neukusno. Ali obrok ne kombinuju dobro pa jedu na primer za dorucak musli sa mlekom, meso sa narendanim sirom, musaku od povrca i dijetalnog mesa ali zalivenu besamelom koji se pravi od mleka i belog brasna, jaja jedu sa virslama, dodaju jaja svim jelima, uz obrok bilo koje vrste jedu hleb (istina dijetalan, ali ipak hleb)...itd. A zeludac to ne moze da svari onako kako je stvoren da to radi. Od takve se hrane mrsavi jer uskracujemo telu kalorije, ali to nije zdravo i nije za duze staze. Zato i postoji JO-JO efekat. Cim pocnemo vise i kaloricnije jesti, kilogrami se lepo ponovo lepe.
U tome je sustina i jos jedno objasnjenje zasto je kombinovana ishrana najbolja.

Van mreže olivera

• Newbie
  • *
« Odgovor #29 poslato: Decembar 16, 2009, 11:29:40 posle podne »
sada mi definitivno nista nije jasno! Mucila sam se dvanaest dana sa dijetom koja ne sadrzi ugljene hidrate a smrsala sam sam bedne dve kile! u cemu je problem moze li mi neko objasniti?  ??? ???