SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE AMBASADE SRBIJE DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE AMBASADE SRBIJE DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Zeleni čaj - sve o njemu  (Pročitano 27088 puta)

Van mreže Goca

• Moderator
    • KoZnaZna
Re: Zeleni čaj - sve o njemu
« Odgovor #15 poslato: Decembar 17, 2009, 09:50:03 pre podne »
VEOMA VAŽNO ZA PROČITATI

Kako sam objasnila o pozitivnim efektima onda je red da pojasnim neke stvari i upozorim ljude koji ga koriste, na neka njegova malo poznata, negativna dejstva, o kojima, u oduševljenju njegovim pozitivnim dejstvima, nedovoljno ili nikako priča.

U prekomernim dozama, ovaj čaj može da izazove svakakve neželjene posledice. Pre nego što ih nabrojim, verovatno se pitate šta je prekomerna doza? Oni koji su u skorije vreme čitali bilo koji časopis o zdravlju i lepoti, koji na sav glas hvale zeleni čaj, odmah će sa sigurnošću reći 5 šolja.

Nažalost ovo je česta (i velika) greška.Radi se o nenačitanosti i pogrešnom prevodu časopisa...stvar je u tome da zapadni prevodioci Japanskih recepata jednostavno zanemaruju različite mere (u ovom slučaju veličinu šolja) koje se koriste za merenje istog. Pogledajte bilo koju sliku/fotografiju Japanskog rituala čaja i videćete da su šoljice male, skoro upola manje nego naše (zapadne), koje su standardno od 2 dl (za one koji piju iz onih još većih, neka vam je nebo u pomoći).

Znači, prva mera je 5 šolja od oko 1 dl, nikako onih naših od 2 dl.

Takođe, nikada ne pijte zeleni čaj posle pet sati popodne. Uticaće veoma loše na vaš san i težiće da se taloži u jetri, kao toksin.
A ostale (i mnogo teže) negativne posledice su:
- Uznemiren stomak
- Zatvor
- Glavobolja
- Znojenje (ovo je istovremeno i pozitivna osobina, jer se telo oslobađa toksina (ipak, pripazite da ne dehidrirate)
- Anksioznost
- Nervoza
- Nesanica
- Nemir
- Agitacija
- Tremor
- Iritacija
- Srčana aritmija
- Drhtanje
- Gorušica
- Gubitak apetita
- Mučnina
- Povraćanje
- Dijareja
- Nesvestica
- Zvonjava u ušima
- Pojačan šećer u krvi
- Pojačan holesterol u krvi
- Trovanje jetre
- Konvulzije.

Takođe je VEOMA (moguće čak pogubno) loša ideja kombinovati ovaj čaj sa lekovima za umirenje, anti-depresantima, lekovima protiv bolova, lekovima protiv alergija (bilo koji antihistaminik), pilulama za kontracepciju, lekovima za sniženje temperature...po nekim novijim istraživanjima (ne starije od mesec-dva) američke zdravstvene agencije, kombinovan sa nekim antibioticima izaziva moždani udar.

Kombinovan sa običnim aspirinom (acetylsalicylate) ili sam, u većim dozama, sprečava zgrušavanje krvi i podstiče obilno krvarenje (obično iz nosa). Takođe kod osoba nežnijeg nervnog sastava u istoj ovoj kombinaciji (sa aspirinom) može da dovede do ozbiljne nervne krize, praćenje krvarenjem, grčenjem, gubljenjem, buncanjem.
      Zeleni čaj nikako ne davati deci ispod 12 godina, nikako ne piti za vreme menstruacije i duplo nikako za vreme trudnoće. Takođe pripaziti (i po mogućstvu izbegavati) kada uzimamo lekove, a ako baš ne možemo da ga izbegnemo, obavestiti svog lekara o mogućim posledicama i posavetovati se sa njim/njom.

Sve dobre strane zelenog čaja nastavljaju da važe, ali uz oprez.

Van mreže anchika4

• Newbie
  • *
« Odgovor #16 poslato: Decembar 17, 2009, 09:50:47 pre podne »
a na onaj fructis,a skoro sam nasla u liliju neki isto kineski caj samo sam zaboravila kako se zove... Huh...fructis ja inace pijem ai ne toliko cesto mozda jednom nedeljno..moram smrsato 60 kg..sto je zaista mnogo ali trudim se na sve nacine,pa tako pokusavam i sa zelenim cajem.. Undecided...imate li jos neki predlog u vezi toga kako da skinem kilograme... :-* ???

Van mreže Anatema

• Moderator
« Odgovor #17 poslato: Decembar 17, 2009, 09:51:20 pre podne »
Zašto ne otvoriš svoj dnevnik, ovde na forumu, pa
ćemo ti tako najlakše pomoći da se snadješ u tome šta da izbaciš,
čega da se pridržavaš, itd.?   ;)