SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE AMBASADE SRBIJE DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE AMBASADE SRBIJE DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Boza  (Pročitano 3501 puta)

Van mreže anastasia

• Newbie
  • *
Boza
« poslato: Decembar 17, 2009, 11:01:27 pre podne »
Ako zelite uneti veliku kolicinu svih B vitamina u svoj organizam (u ovo vreme deprsije ovaj sok je pravo blago!) i priustiti zdrav napitak pun minerala celoj porodici od male dece, trudnica pa do najstarijih - napravite bozu!

Sipati pola kg kukuruznog brasna u lonac sa 5 l mlake vode ,dobro promesati i ostaviti da odstoji desetak sati.Tada staviti lonac na laganu vatru i pustiti da polako vri oko 3 sata. Nakon toga skinuti lonac sa vatre i ostaviti da se masa hladi 5 - 6 sati. U međuvremenu staviti 20 g kvasca u malo mlake vode i ostaviti da nadođe.Kada je kvasac nadosao sipati ga u prokuvano i ohladjeno brasno, dobro promesati i ostaviti tako da stoji jos desetak sati. Nakon toga kroz gustu gazu procediti bozu i zasladiti je sa oko pola kg zutog  secera (ili po ukusu). Pripremljenu bozu sipati u flase ali ih ne zatvarati jer mogu da puknu.  Boza se pije hladna. Ovaj napitak se koristio pre više od 150 godina!