SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE AMBASADE SRBIJE DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE AMBASADE SRBIJE DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: koje vitamine koristiti?  (Pročitano 4721 puta)

Van mreže sneze

• Newbie
  • *
koje vitamine koristiti?
« poslato: Decembar 17, 2009, 12:29:18 pre podne »
zdr. koje vitamine i minerale treba koristiti pri dijete?  :D

Van mreže mama

• Newbie
  • *
Re: koje vitamine koristiti?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 17, 2009, 12:29:52 pre podne »
Zavisno kakva je dijeta:
ako je sa povrcem i vocem pa izbjegavas meso, ne jedes tijesteninu, hljeb - tu hvali komplet B vitamina, A, C, E,...
ako jedes zitarice a uzimas sve jako malim kolicinama - treba ti svi
zapravo preporuka je da se uzimaju neki od kompleta vitamina i minerala, vec je spominjan Oligovit i dodatno C vitan, B vitamin je u germi - kvascu pa ko moze manju kolicinu germe dnevno to je prirodni i najlakse svarljiva kombinacija B vitamina.
Mora se uzimati vitaminski preparat inace ode imunitet, krvna slika, snaga volja sve

Van mreže anastasia

• Newbie
  • *
« Odgovor #2 poslato: Decembar 17, 2009, 12:30:21 pre podne »
Tako je "mama'!
Potpuno si u pravu za sve sto si napisla.
Danas je stvarno diskutabilno izjaviti da se zdravo hranimo jer danas u vocu, povrcu, mlecnim proizvodima i mesu sigurno nema svih vitamina i minerala koliko je to bilo nekada pre dosta godina. Sve je tada bilo zdravije. Prvo sama zemlja nije bila toliko zatrovana koliko je danas, da ne pricamo o Suncu koje prosto unistava sve sto raste, zagadjen vazduh, zagadjene kise.... pa onda da se izbegnu ti stetni uticaji, ljudi dodaju sve i svasta da bi povrce i voce bilo lepse, bez crvica, krave se hrane ko zna sa cim da bi davale vise mleka, zivotinjama se dodaju isto tako ko zna kakvi hormoni da bi se brze ugojili.... i sve mi to lepo popapamo! Diskutabilni su i sastojci svih tih industrijskih vitamina. No lepo meni kaze moja stara doktorica. Prvo, sva ta "zagadjenja" desavaju se polako, pa se svi mi na njih "navikavamo" a obolevaju oni koji nemaju dobar "temelj". I naravno   s t r e s   !!  Nekad stresa nije bilo! Ja moju baku nikad nisam videla depresivnu. Tuznu da, ali to je bilo sa razlogom i kratkog daha, ali svakodnevno nesto isfrustriranu i depresivnu - nikada. A stres unistava i ono malo vitamina i minerala koje prirodno unesemo hranom koja  ih jos uvek ima.

Van mreže Anatema

• Moderator
« Odgovor #3 poslato: Decembar 17, 2009, 12:30:55 pre podne »
Odgovor je jednostavan: Konzumirajte raznovrsnu ishranu
(po principu: od svega po malo, umereno)!
Sve što se dobije preko preradjenih tabletica već imate u
svom prirodnom obliku-voću, povrću, žitaricama, integralnom brašnu, itd...