SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE AMBASADE SRBIJE DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE AMBASADE SRBIJE DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Koju dijetu izabrati za sebe?  (Pročitano 39446 puta)

Van mreže mama

• Newbie
  • *
Re: Koju dijetu izabrati za sebe?
« Odgovor #30 poslato: Decembar 16, 2009, 11:30:16 posle podne »
Cestitam na gubitku! Nemoj biti razocarana, razmisljaj ovako:
Imam volju pocela sam sa drugacijom ishranom, trudila se, organizam je zbunjen izgubljen bez ugljenih hidrata i kilogrami se sasvim polako tope ,2kg za pocetak!Idem dalje, pokucat cu regulisati ostalu ishranu,...
Nemoj se predavati i razmisljati negativno, tu sam idemo dalje to je krenulo ici ce polako, ali IDE!!!!
Ja sam pocela sa Narandzinom dijetom tamo kaze 5dana 5kg, za 15 dana 15 kg, ma nije to bas sve tacno izgubila sam 6.5-7kg ali sam izmijenila ishranu i idem dalje, drago mi je da je kranulo sa gubitkom, a meni je to uspijeh!
Izdrzi!, idemo dalje!!!

Van mreže mama

• Newbie
  • *
« Odgovor #31 poslato: Decembar 16, 2009, 11:30:43 posle podne »
9 dana nakon dijete a u ovih 9 dana pazim sta jedem i sa cime, 1kg manje ! Wink
Eto jedem sve, nisam zeljna ni gladna samo biram:
povrce sa mesom i
povrce sa zitaricama
a jogurti i voce u uzinama.
Sva mudrost, polako al ide !  ;)

Van mreže Anatema

• Moderator
« Odgovor #32 poslato: Decembar 16, 2009, 11:31:23 posle podne »
Nemam konkretno nijednu dijetu , ali evo i zašto.
Oduvek sam se bunila protiv tih pridržavanja: Danas se u toku dana sme uzeti ovo, ne sme ono, i tako u krug planirate sopstveni jelovnik.
Onda vas grize savest ukoliko ste pojeli nešto što vam tog dana nije namenjeno.
Dakle, meni je bio ključ u brojanju kalorija i u zdravoj ishrani.
Uskladila sam se sa BMR-om i sasvim mi je prijatno takvo održavanje težine.
Ne jedem nakon 18h, a i ukoliko se desi - ništa strašno!   ;)

Van mreže mama

• Newbie
  • *
« Odgovor #33 poslato: Decembar 16, 2009, 11:31:55 posle podne »
More, mediteranska ishrana, opustenost odmora, raspolozenje, odose 4 kile, zar je potrebno reci da sam srecna...

Van mreže mama

• Newbie
  • *
« Odgovor #34 poslato: Decembar 16, 2009, 11:32:36 posle podne »
Godisnji odmor prodje, ostala "razlika" i divna sjecanja. Kilograme nisam vratila ijako radim, malo se krecem, nisam bas ni pazila sta jedem.Evo pokusavam jos jednom ponoviti istu dijetu.
Prvi put rekla bi da sam bila mnogo motivisanija, sad se vise borim, neki sat vremena prije krene razmisljanje sta ono danas jedem, i sama pomisao na hranu pokrene mi stomak a onda nervoza. Svega ovoga prvi put nisam imala, glupo, sigurna sam u istu stvar a toliko se osijecam drugacije, zasto?!?
Uzasno sam nervozna i ko da su mi svi krivi, a sama sam ovo odlucila i zelim. Problem mi je u mnogo praznog vremena, trazim bilo kakvu obavezu,al evo danas kisa, na TV sve poznati filmovi, slagala sam stare fotografije, uzaludni pokusai da vrijeme poleti  ;) nece da leti, nesto mu danas letenje ne ide  :( u cemu je stvar.
Istrajacu tvrdoglavascu i inatom, al me buni sta se to desava...

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
« Odgovor #35 poslato: Decembar 16, 2009, 11:33:18 posle podne »
Nervoza nastupa najverovatnije zbog onoga "godišnji odmor prođe".
Ne daj se.

Van mreže mama

• Newbie
  • *
« Odgovor #36 poslato: Decembar 16, 2009, 11:34:04 posle podne »
Da   :'(, ali nisu me bas docekali problemi al bilo je mnogo dobro zdravo ugodno.
Mozda je igra hormona pred ciklus, promjena vremena, ma svesta se u nama nakupi pa puknemo   :D povremeno, imamo na to pravo zar ne!

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
« Odgovor #37 poslato: Decembar 16, 2009, 11:42:54 posle podne »
Naravno, poz.  ;)

Van mreže Oljka

• Newbie
  • *
« Odgovor #38 poslato: Decembar 16, 2009, 11:43:50 posle podne »
Imala sam 89 kg,sada imam 79kg i zelela bih da smrsam jos 10kg....Da prva bude cifra 6....  :-[

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
« Odgovor #39 poslato: Decembar 16, 2009, 11:44:18 posle podne »
Našu podršku imaš. Samo napred.

Van mreže Anatema

• Moderator
« Odgovor #40 poslato: Decembar 16, 2009, 11:44:53 posle podne »
Oljka samo napred!  :D

Van mreže profesorka

• Newbie
  • *
« Odgovor #41 poslato: Decembar 16, 2009, 11:45:35 posle podne »
treba da smrsam barem 10 kg kakooooooooooo  :-\

Van mreže Anatema

• Moderator
« Odgovor #42 poslato: Decembar 16, 2009, 11:46:32 posle podne »
Hajde da prvo krenemo od BMI i od BMR indeksa pa onda da uskladimo sve to sa tvojim dnevnim aktivnostima.  ;)

Van mreže pljeskavicica :)

• Newbie
  • *
« Odgovor #43 poslato: Decembar 16, 2009, 11:47:26 posle podne »
ja sam pre nekoliko godina drzala narandzinu dijetu. probala sam i UNdiet i racunanje kalorija, ali posto mi je najveci problem samokontrola i umerene kolicine, narandzina dijeta (ili "dijeta sa VMA") mi je najvise odgovarala. nisam izgubila mnogo, zapravo ne znam ni koliko sam tacno smrsala, mozda 5kg za dva meseca. Trebalo bi da naglasim da sam imala prekide, tj. izdrzala bih trinaest dana, pa nekoliko dana pauze, bez nekih vecih prejedanja, i tako ponovo... to je bilo tokom leta, pa sam i bila aktivnija. verovatno vam ovo i ne zvuci kao prica o uspesnoj dijeti, ali ja sam se jako dobro osecala tokom nje, na kraju mi je krvna slika bila nikad bolja,jedini problem mi je bio, kad se leto zavrsilo, postici redovnost u obrocima, s obzirom na to da u svakom obroku ima nesto skuvano.ako se neko dvoumi oko ove dijete, mogu samo da mu poruci da treba biti strpljiv - sto se tice gubitka kilograma, a sto se tice prilagodzavanja na redukovanu ishranu, u mom slucaju, a i u mnogim drugim u koje sam bila upucena, potrebno je dva do tri dana (za nekoga ko je navikao na velike porcije) a kasnije, s obzirom na to da se namirnice i obroci ne preskacu, bude vam i previse hrane. tako nekako svima deluje, ne znam u cemu je fazon  ;)
ja se veceras pozdravljam sa stomacicem i nezdravim navikama uz par casica, a od sutra vam javljam kako mi ide  :) pozdrav za sve!

Van mreže pljeskavicica :)

• Newbie
  • *
« Odgovor #44 poslato: Decembar 16, 2009, 11:48:18 posle podne »
dodala bih i jos jednu zanimljivost, a to je da su i moje drugarice i sestre cesto MENI zavidele na obrocima, pa sam i njima morala da pravim pljeskavicice  :), kuvana jaja i sl. valjda zato sto je sve na tanjiru tako sareno ,ili ga ja lepo aranziram (a sta drugo covek da radi kad je na dijeti?  ;) ali u svakom slucaju, ovo je veoma zgodna posledica narandzine dijete  :)