SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE AMBASADE SRBIJE DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE AMBASADE SRBIJE DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Srpska Dijaspora u Češkoj  (Pročitano 5462 puta)

Van mreže Simon

• Global Moderator
Srpska Dijaspora u Češkoj
« poslato: Decembar 04, 2010, 03:00:30 posle podne »
DRUŠTVA I UDRUŽENJA

UDRUŽENJE "HUMANITAS"
MOTSTECKA 15 PRAHA 1
Tel: 99 42 02 575 320 75, 575 315 82
Fax: 575 33 948

Van mreže Irena

• Newbie
  • *
Odg: Srpska Dijaspora u Češkoj
« Odgovor #1 poslato: Januar 27, 2011, 05:40:53 posle podne »
 :( pojma nisam imala da se u Pragu nalazi srpska dijaspora...inace sam vec 4 godine u Brnu....planiram preseljenje do Praga,jer ovde je teško i u vezi posla a inace nema uopste nasih ljudi...

Van mreže Goca

• Sr. Member
    • KoZnaZna
« Odgovor #2 poslato: Januar 27, 2011, 06:20:38 posle podne »
Sta ima znacajnog u Brnu? Mogla bi malo da nam ga opises. Ima temamoje putovanje-mogla bi tu-ako te ne mrzi a svima nama bi znacilo, jos neke fotkice.
Pozdrav.  :)

Van mreže Irena

• Newbie
  • *
« Odgovor #3 poslato: Januar 27, 2011, 07:11:24 posle podne »
Postaracu se ,ukoliko još večeras....Brno je delimično lep grad (zavisi od dela grada),ima ih strašnih zaista...socijala...prosjaci itd. Inače kultura prosečnog češkog gradjanina je zaista ispod svakog nivoa,nadmeni,umišljeni,odbojnost ka strancima,kompleks vise vrednosti...to su utisci koje nosim nakon nekoliko godina zivota u Brnu :-[

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #4 poslato: Januar 27, 2011, 10:32:40 posle podne »
Uh, izem ti Brno.  :o Stvarno je tako?
Pozdrav i drzi se. U Pragu ce ti biti lepse sigurno.

Van mreže Irena

• Newbie
  • *
« Odgovor #5 poslato: Januar 27, 2011, 10:41:27 posle podne »
Iskreno se nadam,ovde kada cuju da pricas nekim stranim jezikom okrecu se, gledaju u tebe kao da si posran (izvinite na izrazu),naravno da imam akcenat kada pricam češki ,iks puta mi se desilo da nailazim na razne neprijatnosti...da ne govorim o trazenju posla,umeju da kazu MI NEMAMO DOVOLJNO POSLA NI ZA NAS ČEHE A NE ZA VAS....ljudi strasno...ne dao vam Bog dabudete stranac ovde,koja diskriminacija....naravno da ima i onih normalnih,ali ih je zaista malo...OVI SU U VELIKOJ VECINI. Ovo nije samo moje iskustvo,imam prijatelje iz Bosne,takodje iz bivseg SSSR-a,svi nosimo podjednako teska iskustva odavde  :(

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
« Odgovor #6 poslato: Januar 27, 2011, 11:06:20 posle podne »
Pozdrav.
Strasno.  >:(
Srecno!

Van mreže Irena

• Newbie
  • *
« Odgovor #7 poslato: Januar 27, 2011, 11:18:33 posle podne »
U očaju da nadjem nekog normalnog ovde sam i pronasla oovaj forum...znam nekolicinu Bosanki,Albanaca  :-\,ali nijednog Srbina ovde ne poznajem...pa mi sve to još teze pada,nema nase dijaspore,nasih klubova...nicega