SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE AMBASADE SRBIJE DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE AMBASADE SRBIJE DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Super jednodnevne dijete - HIT !!!  (Pročitano 7611 puta)

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
Super jednodnevne dijete - HIT !!!
« poslato: Decembar 17, 2009, 12:06:24 pre podne »
Super jednodnevne dijete     

Malo ste na odmoru zgrešili i sada s mukom zakopčavate pantalone?  Tog kilograma viška možete se rešiti u samo jednom danu nekom od naših najboljih dijeta.

RAZBUĐUJE
Zob i sok

Zob daje snagu, te istovremeno reguliše nivo šećera i holesterola u krvi. Voćni sokovi su izvrstan izvor vitamina, minerala i enzima, koji pozitivno utiču na zdravlje i fizičku kondiciju.

Potrebno:

1 litra nezaslađenog voćnog soka (barem 2 vrste)
zobene pahuljice
čaša nemasnog jogurta
200 ml kokosova mleka (nemastan, iz limenke)

Meni:
Doručak
Najpre popijte 0,1 l soka od pomorandže ili grejfruta, zatim pojedite 3 kašike instant zobenih pahuljica (30 g) sa 0,2 l kokosovog mleka (nemastan).
Pre podne:
U nemasni jogurt umešajte 3 kašike zobenih pahuljica.
Ručak, posle podne, uveče:
Po 0,3 l voćnog soka (od pomorandže, jabuke, kruške, šljive, grejfruta ili mandarina), pomešano sa 3 kašike zobenih pahuljica i 1/2 kašike hladno ceđenog ulja.
Zobene pahuljice najpre pustite da nabubre u soku, zatim ih pojedite kašikom.
Dnevni unos: 730 kcal

BEZ KUVANJA
Dijeta s piletinom

Ljubitelji pernate živine s ovom dijetom će doći na svoje. Zbog velikih količina belančevina sigurno tokom dana neće osetiti glad. Gotovo pečeno pile možete kupiti i u prodavnici.

Meni
Doručak:
1 kriška integralnog hleba (45 g) sa 1/2 kašikice polumasnog maslaca i 50 g ćureće ili pileće kobasice ili nareska od ćurećih prsa
Pre podne:
Po izboru 1 srednje velika jabuka, 1 veliki kivi ili 1 pomorandža
Ručak, posle podne, uveče:
1/2 pečenog pileta (ne jedite kožicu)
Kao prilog veliki tanjir salate od listova zelene salate, krastavaca, komorača, radiča, pripremljene sa 1 kašičicom hladno ceđenog ulja i limunom.
Dijetu s piletinom možete sprovoditi i dva dana za redom.
Dnevni unos: 1000 kcal

URAVNOTEŽUJE PROBAVU
Jabukova dijeta

Jabuke ponovno uspostavljaju ravnotežu kiselina i lužina u organizmu. Osim toga, zbog visokog udela pektina poboljšavaju rad creva i vežu štetne bakterije i produkte razgradnje odgovorne za samotrovanje organizma, koje se često očituje problematičnom kožom.
Potrebno je  7 srednje velikih jabuka od oko 180 g (najbolje 2-3 različite vrste i, ako je moguće, biološkog uzgajanja kako biste mogli jesti i kožicu).

1/2 l soka od jabuke (prirodan, bez dodatka šećera)
jabukovo sirće

Meni:
Odmah nakon ustajanja:
U 1 čaši mineralne vode na sobnoj temperaturi izmešajte 1/2 kašikice meda i dodajte 1-2 kašikice jabukovog sirćeta koji dezinfikuje probavne puteve i pospešuje stvaranje zdrave crevne flore.
Do večeri: u razmaku svaka dva sata pojedite po jednu jabuku.
Najbolje sirovu, a za ručak i večeru može biti i pečena. Sok od jabuke pijte van obroka. Mineralnoj vodi koju pijete tokom dana takođe možete dodati malo jabukovog sirćeta.
Dnevni unos: 950 kcal

VITALNE STVARI
Hauserov recept Američki pobornik zdrave ishrane Gaylord Hauser već detinama godina propagira pivski kvasac, pšenične pahuljice, melasu od sirovog šećera, jogurt i nemasno mleko u prahu kao čudesne namirnice.
Tvrdi da sadrže mnogo aktivnih zaštitnih stvari nužnih za život, koje se izvrsno mogu uključiti i u dijetu.

Meni:
Doručak:
0,1 l soka od grejpfruta, pomorandže ili paradajza sa 1/2 kašikice pivskog kvasca, kome je uklonjen gorki okus, zatim 50 g integralnog hleba, 30 g slanine bez masnoće, 0,2 l nemasnog mleka, obogaćenog sa 1 kašikicom nemasnog mleka u prahu.

VITALNE STVARI
Pre podne:
1 čaša nemasnog jogurta sa 2 kašike pšeničnih pahuljica
Ručak:
100 g goveđeg odreska s roštilja ili 150 g ćurećih prsa. Kao prilog veliki tanjir sirove salate, pripremljen s dressingom od 1 kašikom nemasnog jogurta, začinskog bilja i limuna.
Posle podne:
0,1 l soka od paradajza sa 2 kašikice pivskog kvasca oslobođenog gorkog okusa.
Uveče:
150 g ribe kuvane na pari ili odreska s roštilja sa 1 porcijom lisnatog povrća (brokula ili spanać) kuvanog na pari.
Kao prilog mešana salata, pripremljena sa 1 kašikicom ulja i limunom.
Pre odlaska u krevet: popijte 0,2 l nemasnog mleka obogaćenog sa 1 kašikicom nemasnog mleka u prahu i 1 kašikicom melase.
Ovu dijetu možete sprovoditi i dva dana za redom.
Dnevni unos: 1000-1100 kcal

RAZGRAĐUJE MASNOĆU
Dijeta s Floride Grejpfrut i lubenica, bogati C vitaminom i enzimima, snažno potiču metabolizam. Naringenin, koji sadrži grejfrut, ciljano blokira stvaranje masnih naslaga i ubrzava razgradnju nakupljene masnoće.

Meni
Doručak:
Voćna salata od 1 crvenog grejfruta i 300 g voćnog mesa dinje ili lubenice.
Pre i posle podne:
Po 0,2 l soka od grejfruta (sveže oceđen ili kupljen gotov, nezaslađen)
Ručak:
Najpre 0,1 l soka od grejfruta, potom 3 kašike svežeg kravljeg sira sa 1 na sitno narezanim prazilukom i 1/2 crvenog grejfruta. Uz to pojedite 2 krekera
Večera:
100 g  šnicle od goveđeg mesa.
Kao prilog salata od 1/2 grejfruta, 1/2 dinje i po želji rukola ili slična salata, pripremljena sa 1 kašikicom ulja.
Ovu dijetu možete sprovoditi i dva dana za redom.
Dnevni unos: 950 kcal

JEDNOSTAVNO
Mleko-čaj post
Ova metoda francuskog doktora Jean-Yvesa Peron-Autreta ne zahteva gotovo nikakav trud, a ne donosi rizik po zdravlje.

Meni
Tokom dana i raspoređeno u 6 do 7 porcija pijte 1 l punomasnog mleka (3,5% masnoće) i 1/2 l polumasnog mleka (1,5% mlečne masti).
Uz to možete popiti i 1 l crnog čaja, kao i mineralnu vodu po želji.
Mleko nije običan napitak, nego namirnica.
Stoga u svakoj čaši mleka uživajte kao u pravom obroku. Time ćete sprečiti iznenadne napade gladi.
Dnevni unos: 875 kcal

Važno za sve dijete
Tvrde namirnice temeljno prožvačite. Najbolje svaki zalogaj 20-30 puta!
Tečnost pijte polagano i u malim gutljajima. Tako se postiže brži osećaj sitosti, pa uprkos manjim porcijama nećete osećati glad.
Vitalne stvari sadržane u namirnicama će se lakše upiti i tako razviti svoje specifično delovanje.

Ne zaboravite piti:
Pre svega puno negazirane mineralne vode siromašne natrijumom. Preporučuju se i biljni i prirodni voćni čajevi.
Ako se već ne možete odreći kafe, radije birajte onu bez kofeina i nemojte dnevno piti više od 1 do 2 šoljice.

Dijetu ispratite kretanjem:
Na odmoru, npr., svakog dana kratko prošetajte uz more, reku ili napravite nekoliko laganih vežbi.