SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE AMBASADE SRBIJE DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE AMBASADE SRBIJE DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Napici  (Pročitano 3510 puta)

Van mreže Anatema

• Moderator
Napici
« poslato: Decembar 17, 2009, 01:16:00 pre podne »
Napitak od jabukovog sirceta

U casu od 2dl sipati mlake vode,1 kasikicu jabukovog sirceta i 1 kasikicu meda.Sve dobro razmutiti,a prema zelji za bolje osvezenje i opustajuce delovanje dodati 1-2 kapi tinkture mente(nane),koja se kupuje u apotekama.Odnos sirceta i meda moze da bude razlicit,zavisno od ukusa i trenutnih potreba pojedinaca.

Ledeni caj

Prohladiti caj pripremnjen od mesavine biljaka,svezeg voca(2-3 jabuke,limun) ili susenog voca,procediti i rashladiti.
Po zelji zasladiti medom.

Sok od paradajza

Iscediti nekoliko paradajza,ljutu papriku,cesanj belog luka(prvo iscediti beli luk i papriku) u sokovniku,dodati po ukusu jabukovo sirce,mlevene alge i druge zacine,moze i malo rena.

Biljni milksejk za uzivanje

0,5l sojinog ili pirincanog ili drugog biljnog mleka,jedna zrela banana,cajna kasicica kakaoa,navrh noza cimeta,2 cajne kasicice meda ili malteksa-ocena 8.

0,5l biljnog mleka,zrela banana,2 suve smokve,3 suve kajsije,cajna kasicica meda ili malteksa(ocena 6).

0,5l biljnog mleka,50gr jagoda,50gr malina,50gr borovnica,5 suvih urmi-ocena 8.