SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Makedonija počela da uklanja saobraćajne znakove ALEKSANDAR VELIKI  (Pročitano 263 puta)

Van mreže Simon

• Global Moderator
Makedonija počela da uklanja saobraćajne znakove ALEKSANDAR VELIKI
« poslato: Februar 20, 2018, 02:17:20 posle podne »
NP "Putevi Makedonije" na terenu počeli su da uklanjaju saobraćajne znakove sa oznakom autoputa "Aleksandar Veliki" na Koridoru 10

Počelo uklanjanje tabli

Prema odluci Vlade Makedonije iste će biti zamenjene novima na kojima će pisati "Prijateljstvo".

Odlukom Vlade, imenovana je i nova vazdušna luka u Skoplju, ali još uvek nema službenih informacija o postupku promene naziva "Aleksandar Veliki" u "Međunarodna vazdušna luka Skoplje".

"Pratimo razvoj događaja. Kada primimo detaljna uputstva od Vlade, postupaćemo prema tim uputstvima za donošenje Odluke. Prema uputstvima teći će i postupak za promenu znaka s nazivom vazdušne luke, što je aktivnost koja bi zahtevala sprovođenje odgovarajućih tehničkih postupaka obavestila je ranije TAV, koncesionar vazdušne luke Makedonije.

Promena naziva autoputa i vazdušne luke, kako je premijer Zoran Zaev nakon sastanka u Davosu sa svojim grčkim kolegom Alexisom Tsiprasom, obeležava dobru volju i poboljšava odnose s Grčkom.

Trenutni naziv autoputa "Aleksandar Veliki" korišten je od jula 2008., a to je određeno odlukom prethodne Vlade.

Od decembra 2006. godine, opet, takođe uz prethodnu odluku Vlade, vazdušna luka (aerodrom) Skoplje je preimenovan u „Aleksandar Veliki”.
« Poslednja izmena: Februar 20, 2018, 05:09:17 posle podne od strane Simon »