SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Ko ima pravo na vaučere? Ove godine Vlada Srbije deli 100.000!  (Pročitano 271 puta)

Van mreže dragan

• Full Member
Ko ima pravo na vaučere? Ove godine Vlada Srbije deli 100.000!
« poslato: Januar 11, 2020, 04:46:09 posle podne »
Petu godinu zaredom Vlada Srbije građanima dodeljuje vaučere za odmor u Srbiji i to "pravo" je, do sada, iskoristilo skoro 400.000 ljudi, a ove godine Vlada je usvojila Uredbu koja predviđa dodelu novih 100.000 vaučera u smeštajnim objektima Srbije.

Alo.rs

Prva lista ugostiteljskih objekata koji će primati turiste sa vaučerima Vlade Srbije objavljena je 31. decembra na sajtu Ministarstva turizma, a lista ugostitelja ažurira se svakog petka.

Ove godine se očekuje da će građani moći da biraju među više od 1.500 hotela, apartmana i ostalih kategorisanih objekata.

Svi koji žele da odu na odmor u Srbiji sa popustom od 5.000 dinara mogu da se prijave na šalteru najbliže Pošte.

Pravo na dobijanje vaučera imaju, kao i do sada, penzioneri, nezaposlena lica, korisnici prava na tuđu negu i pomoć, zaposleni čija primanja ne prelaze iznos od 60.000 dinara, korisnici prava na naknadu na porodičnu invalidninu po palom borcu, ratni vojni invalidi i civilni invalidi rata sa primanjima nižim od 60.000 dinara kao i nosioci aktivnog porodičnog poljoprivrednog gazdinstva.

Pravo na vaučer, korisnik može ostvariti samo po jednom od navedenih osnova u ugostiteljskim objektima izvan mesta prebivališta u trajanju od najmanje pet noćenja.