SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Moja ishrana  (Pročitano 4257 puta)

Van mreže Elf

• Newbie
  • *
Moja ishrana
« poslato: Decembar 17, 2009, 11:25:47 pre podne »
08.03.2009.

Drage i dragi moji ja sam potpuno odlucila da promenim nacin ishrane,pa sam sa vama zelela da to podelim,od 09.03.2009. da ne jedem hleb,naravno odavno vec sam vegeterijanac,dakle da vas upoznam sa situacijom:
Imam 22 godine,visoka sam 173 I imam oko 80 kg,po mojoj proceni jedno 21kg vishak  :D ali dobro de,ja cu vam svaki dan pisati sta sam jela i kako se osecam.Jednom nedeljno vas obavestavam o merama,tezhini santimetrima i to ce biti 15.03. do tad da vam objasnim o cemu se radi:planiram da skinem prvih deset kg a onda da pocnem ponovo da radim i jogu.Svaki dan pijem dva litra vode,svaki dan pijem nes kafu pravljenu sa toplim mlekom i slagom preko iste,za prvi obrok [oko 13,14h,to jos nisam smislila] jedem dve pomorandze,a kada se vratim kutji [oko 16,17,18h] jedem neko bareno ili kuvano ili pecheno povrtje sa obavezno tanjirom supe I nekom salatom[masline,kupus salata,zelena salata,zeleni paradajz…],a za svaki pun I mlad mesec ne jedem nista sao pijem vodu tih 24h ,dakle to je neka moja kombinacija sa mesecevom dijetom.Pa da vidimo dokle cemo da doguramo.Prve mere[naravno sve su izrazene u cm] :

Struk:79.5
Kuk:105
Donji stomak[najsiri deo stomaka-malo ispod pupka]:102
Gornja butina[najsiri deo butine]:63
Donja butina[najuzi deo butine]:44
kg:nisam se merila ijutru,ah da nisam spomenula da se ja merim svako jutro u 8:30h a danas sam preskocila ali dobicete rezultat od sutradan.

Srecno meni,a nadam se da cete me pratiti i da ce vam to pomoci,pozdrav do sutra.

Elf

Van mreže sneze

• Newbie
  • *
Re: Moja ishrana
« Odgovor #1 poslato: Decembar 17, 2009, 11:26:24 pre podne »
Ja sam s tobom i idemo dalje . ;D

Van mreže Elf

• Newbie
  • *
« Odgovor #2 poslato: Decembar 17, 2009, 11:27:15 pre podne »
jutros sam imala 78,7kg dakle,nisam popila kafu i bila sam MRTVA gladna ,pojela sam dve pomorandze tek u 15h[nisam ranije imala kada] i to mi je trenutno utolilo glad,zatim sam popila jedno cikoladno mleko [ono malo-1/4L kravica imlek]dosla sam kutji tek oko 18:30 i tad sam naparvila minut pire i ispekla shampinjone na posnom margarinu.Naravno nisam sve sama pojela,podelile smo sestra i ja ali bez ikakvog testa.U sredu bi trebalo da je pun mesec,pochinje chini mi se u 2:40h ne mogu da se setim,sada glad ni ne osetjam,popila sam vishe od 2L vode samo sam zaboravila supu da skuvam.Do sutra pozz

ps : hvala sneze  :D

Van mreže Elf

• Newbie
  • *
« Odgovor #3 poslato: Decembar 17, 2009, 11:28:24 pre podne »
jutros sam imala 78,7kg dakle,nisam popila kafu i bila sam MRTVA gladna ,pojela sam dve pomorandze tek u 15h[nisam ranije imala kada] i to mi je trenutno utolilo glad,zatim sam popila jedno cikoladno mleko [ono malo-1/4L kravica imlek]dosla sam kutji tek oko 18:30 i tad sam naparvila minut pire i ispekla shampinjone na posnom margarinu.Naravno nisam sve sama pojela,podelile smo sestra i ja ali bez ikakvog testa.U sredu bi trebalo da je pun mesec,pochinje chini mi se u 2:40h ne mogu da se setim,sada glad ni ne osetjam,popila sam vishe od 2L vode samo sam zaboravila supu da skuvam.Do sutra pozz

ps : hvala sneze  :D

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
« Odgovor #4 poslato: Decembar 17, 2009, 11:28:48 pre podne »
« Poslednja izmena: April 18, 2010, 05:15:38 pre podne od strane Admin »

Van mreže Elf

• Newbie
  • *
« Odgovor #5 poslato: Decembar 17, 2009, 11:29:57 pre podne »
ok,izvanjavam se na zakasnjenju imala sam neku frku oko faksa i posla...elem prekjuce sam popila cokoladno mleko i pojela dve pomorandze a uvece sam jela frikomovo bareno povrce a juce nisam jela nista do nekih 20h i posto pijem neke lekove[nebitno za sta] koji su mnogo jaki bilo mi je bas lose kada sam ih popila na prazan stomak pa sam pojela par krishki kackavalja sa kecapom i tri cokoladne bananice.Danas sam cak pojela neko pecivo i opet cokoladno mleko i opet cokoladne bananice.Elem bitje to dobro bar po trenutnim merama...videcete u nedelju :D Ah da,obecala sam da cu vas svaki dan izvestavati ali za to nemamm vremena pa cu s'vremena na vreme to chiniti a svake nedelje sigurno sve mere  :D ako neko mozhe zajedno sa mnom da to chini.Da izlazhemo mere svake nedelje i da se hvalimo.Koliko uopste ovde ima chlanova a koliko moderatora,ne znam gde to da vidim.I zasto su onako stroga pravila?

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
« Odgovor #6 poslato: Decembar 17, 2009, 11:30:53 pre podne »
Koliko uopste ovde ima chlanova a koliko moderatora, ne znam gde to da vidim. I zasto su onako stroga pravila?
Koliko članova Forum trenutno ima možete u svakom momentu pogledati na početnoj stranici foruma, Statistika foruma, Više statistike. S obzirom da je Forum, baš kao i sajt, veoma mlad registrovanje članova tek očekujemo. Nismo zaključali Forum već je otvoren za sve sa dobrom namerom tako da ne mora da se učlani da bi pročitao neku temu i tako povećali broj korisnika. Forum je zamišljen kao Forum posetilaca gde će međusobno pomoći jedni drugima...

Pravila su uobičajena za Forum i nisu stroga za onoga sa namerom da posećuje, učlani se i uzme učešća u diskusijama na Forumu, a za onoga sa neiskrenim namerama, pa ...

Pozdrav

Van mreže olivera

• Newbie
  • *
« Odgovor #7 poslato: Decembar 17, 2009, 11:32:47 pre podne »
kada ste na dijeti bez ugljenih hidrata da li mogu da se grickaju bundevine semenke?

Van mreže anastasia

• Newbie
  • *
« Odgovor #8 poslato: Decembar 17, 2009, 11:33:17 pre podne »
Olivera,
evo pravila u dijeti bez ugljenih hidrata:
Hrana koju ne smes jesti>
    * Hleb, krompir, brasno (nijedno jelo ne sme se spremati sa zaprskom), pirinac, socivo, pasulj, grasak, mrvice, tj. prezle, pohovano meso, kikiriki, boranija, lesnik,semenke, virsle.
    * Nijedna vrsta mlecnih proizvoda (mleko, jogurt, kisela ili slatka pavlaka, sirevi, kajmak, kefir, razni pudinzi, margarin, slag).
    * Nijedna vrsta kolaca niti bilo sta sa secerom, cokolada, razne grickalice (slatke ili slane), sladoled, kao ni bilo koje voce.
Hrana koju smes jesti>
    * Sve vrste mesa (piletina, junetina, teletina, svinjetina, jagnjetina, guscje, pacje i curece meso) spremljenog na sve nacine, osim pohovanja - dakle, kuvano, peceno, na rostilju. Mozes jesti cak i cvarke, ali bez hleba, kao i suseno meso i suhomesnate proizvode (osim virsli).
    * Sve vrste ribe (morske i slatkovodne), kao i sve vrste riba iz konzervi (tunjevina, skuse, sardine sa povrcem ili bez njega).
    * Sve vrste salata (sveze zelene salate, paprike sveze ili pecene, ajvar, paradajz, krastavci, svez ili kiseo kupus, cvekla, salata od morskih plodova, salata od luka, radic zeleni ili crveni, svez spanac kao salata). Sve salate mozes zaciniti uljem, sircetom, solju i biberom.
    * Jaja na sve nacine.
    * Sve vrste povrca (karfiol, blitva, spanac, praziluk, kelj, kupus, spargle, articoke, patlidzan, keleraba, sargarepa, persun, celer, rotkva i prokelj).
    * Mozes piti mineralnu vodu, tonik, crnu kafu i sve vrste caja bez secera ili sa vestackim zasladjivacem. Limunada i limun takođe su dozvoljeni.