SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Izlazak iz Srbije sa hrvatskim pasošem  (Pročitano 6647 puta)

Van mreže Mekana

• Newbie
  • *
Izlazak iz Srbije sa hrvatskim pasošem
« poslato: Decembar 18, 2009, 10:17:12 posle podne »
Ja posedujem pasoš R Hrvatske koji sam izvadila u Hrvatskoj.U njemu nemam ulazni granični pečat R Srbije,jer sam do sad koristila srpski pasoš prilikom izlaska iz Srbije.Međutim srpski pasoš mi je istekao ,a kao otežavajuća okolnost je i to što je prezime u tom pasošu devojačko,dok je u hrvatskom pasošu moje trenutno prezime ,koje sam dobila posle udaje.Zanima me da li ja mogu putovati u Hrvatsku  samo sa hrvatskim pasošem i nekim dokazom o srpskom državljastvu,s obzirom da nemam  ni jedan pečat da sam ušla u Srbiju?
Unapred hvala.

Van mreže Goca

• Sr. Member
    • KoZnaZna
Re: Izlazak iz Srbije sa hrvatskim pasošem
« Odgovor #1 poslato: Decembar 19, 2009, 12:10:18 pre podne »
Naravno. Imas pravo ako si državljanka i R Srbije. Znači nikakav problem nije da putuješ samo sa hrvatskim pasošem. Ukoliko imaš uz sebe ličnu kartu još bolje a ukoliko ne i to je OK, onda će policija proveriti da li si državljanin Srbije i nema problema. Slobodno i uživaj. Ćao.

Van mreže Mekana

• Newbie
  • *
« Odgovor #2 poslato: Decembar 19, 2009, 12:58:24 pre podne »
Naravno. Imas pravo ako si državljanka i R Srbije. Znači nikakav problem nije da putuješ samo sa hrvatskim pasošem. Ukoliko imaš uz sebe ličnu kartu još bolje a ukoliko ne i to je OK, onda će policija proveriti da li si državljanin Srbije i nema problema. Slobodno i uživaj. Ćao.
Hvala ti na brzom odgovoru,baš si me obradovala.
Puno pozdrava i sve najbolje! :-*

Van mreže Goca

• Sr. Member
    • KoZnaZna
« Odgovor #3 poslato: Decembar 19, 2009, 08:34:54 pre podne »
 ;)

Van mreže bujan

• Newbie
  • *
Odg: Izlazak iz Srbije sa hrvatskim pasošem
« Odgovor #4 poslato: Jun 30, 2011, 10:07:57 posle podne »
IMAM IZBEGLICKU LEGITIMACIJU A ZENA IMA SRPSKU LICNU KARTU IMA LI IKAKVE SANSE DA SA IZBJ LEGITIMACIJOM PREDJEM U CG NA MORE

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #5 poslato: Jun 30, 2011, 10:12:54 posle podne »
Možete sa izbegličkom iz Srbije u Crnu Goru. Samo proverite da li će Vas crnogorska policija pustiti (95% sam siguran da i oni hoće - ali ipak kod njih proverite).

Van mreže JOAN

• Newbie
  • *
« Odgovor #6 poslato: Jun 06, 2012, 10:10:41 pre podne »
Ja sa zvala Ambasadu CG u Beogradu i rekose mi da od pre dve godine ne dozvoljavaju ulaz u CG sa izbeglickom  :'(

Van mreže JOAN

• Newbie
  • *
« Odgovor #7 poslato: Jun 06, 2012, 10:13:11 pre podne »
Ja imam jedno pitanje u vezi hrvatskih papira. Da li u HR postoji neka agencija koja bi umesto mene izvadila rodni list i ostale dokumente jer mi se ne isplati put u ZG a nikog ne poznajem tamo...