SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Ostvarivanje prava na penziju po međunarodnim ugovorima  (Pročitano 2891 puta)

Van mreže Goca

• Sr. Member
    • KoZnaZna
Ostvarivanje prava na penziju po međunarodnim ugovorima
« poslato: Januar 10, 2010, 07:29:49 posle podne »
Trenutno su na snazi međunarodni ugovori o socijalnom osiguranju sa Austrijom, Belgijom, Bugarskom, Bosnom i Hercegovinom, Velikom Britanijom, Danskom, Italijom, Luksemburgom, Mađarskom, Makedonijom, Nemačkom, Norveškom, Poljskom, Slovačkom Republikom, Francuskom, Holandijom, Hrvatskom, Češkom Republikom, Švajcarskom i Švedskom.

Zahtevi za ostvarivanje prava iz penzijskog i invalidskog osiguranja primenom međunarodnih ugovora o socijalnom osiguranju se podnose nadležnom fondu u Republici Srbiji.

Periodi osiguranja navršeni u dve zemlje ugovornice se, ako je to potrebno, sabiraju i visina prava se utvrđuje srazmerno tim periodima.