SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Tinejdžeri i akne  (Pročitano 3553 puta)

Van mreže Goca

• Sr. Member
    • KoZnaZna
Tinejdžeri i akne
« poslato: Jul 05, 2010, 07:22:27 posle podne »
Laurinska kiselina mogla bi da pomogne mnogobrojnim tinejdžerima koji muku muče sa aknama
Izvor: novosti.rs

Laurinska kiselina, prirodna supstanca koja se nalazi u kokosovom ulju i majčinom mleku, mogla bi da pomogne mnogobrojnim tinejdžerima koji muku muče sa aknama, potvrdili su istraživači sa Univerziteta iz San Dijega u Kaliforniji. Naučnici koji se bave bioinženjeringom razvili su prefinjeni način transporta laurinske kiseline, u obliku "bombe" nano veličine, koju direktno usmeravaju u bakteriju, izazivača akni. Za razliku od trenutno raspoloživih lekova za lečenje mladalačkih akni, koji dovode i do neželjenih pratećih pojava, kao što su crvenilo, suvoća i perutanje kože, sa lekovima baziranim na laurinskoj kiselini ovakvi efekti se izbegavaju.
« Poslednja izmena: Jul 05, 2010, 07:27:12 posle podne od strane Goca »