SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Sa kojim dokumentima u R Crnu Goru  (Pročitano 117099 puta)

Van mreže gagac77

• Newbie
  • *
Odg: Sa kojim dokumentima u R Crnu Goru
« Odgovor #135 poslato: Jun 24, 2013, 03:30:37 posle podne »
Hvala...

Van mreže neri_irma

• Newbie
  • *
« Odgovor #136 poslato: Jun 28, 2013, 11:05:22 pre podne »
Pozdrav,
samo bih htjela pitati koji su dokumenti potrebni za djecu iz BiH za ulazak u Crnu Goru sa oba roditelja? Djeca su 3,9 i 13 godina.

Van mreže dragan

• Full Member
« Odgovor #137 poslato: Jun 28, 2013, 02:39:09 posle podne »
Pozdrav,
Nažalost to nije tema ovog Foruma. Ovde su pitanja za Srbiju i neku drugu državu. Vidi na sajt MSP Crne Gore, vizni režim.

Van mreže neri_irma

• Newbie
  • *
« Odgovor #138 poslato: Jun 28, 2013, 08:03:00 posle podne »
Izvinite,
vidjela sam jedno pitanje za BiH, a i hitno mi treba. (:

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #139 poslato: Jun 29, 2013, 03:18:03 posle podne »
Nema razloga za izvinjenje. Evo da pokušam ja da Vam odgovorim. Na sajtu Ministarstva spoljnih poslova Crne Gore, za državljane BiH piše:

Citat
Državljani ove države mogu ulaziti, prelaziti preko teitorije i boraviti u Crnoj Gori do 90 dana, sa važećom putnom ispravom bez vize.
Državljani ove države mogu ulaziti, prelaziti preko teritorije i boraviti u Crnoj Gori do 30 dana sa važećom biometrijskom ličnom kartom, odnosno drugom ispravom na osnovu koje se može utvrditi njihov identitet i državljanstvo.

Strana izvora: http://www.mip.gov.me/index.php/Vizni-rezim-stranci/bosna-i-hercegovina.html

Moj savet Vam je da kontaktirate Vašu graničnu policiju ili crnogorsku i pitate, telefonskim putem. Sigurno će Vam ljubazno odgovoriti. Sve najbolje Vam želim.

Van mreže dejanlaw

• Newbie
  • *
« Odgovor #140 poslato: Jul 23, 2013, 05:32:13 posle podne »
Pozdrav svima zanima me da li mogu ici u crnu goru sa starom licnom kartom koja vazi 10 godina vazi mi do 2016,nego imam jedan problem majka mi je oprala u ves masini i sada nije u tako bas sjajnom stanju ali svi podaci su citljivi pa mi je cimanje malo da nece da me vrate sa granice,osim toga poneo bi ja jos i vozacku dozvolu,zdravstvenu knjizicu i indeks kao dodatne dokumente?Hvala svima na pomoci pozdrav!

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #141 poslato: Jul 24, 2013, 09:33:39 pre podne »
Pozdrav i tebi.
Sa takvom LK možeš da putuješ, ali ako je u ispravnom stanju. U tvom slučaju ti ne možemo reći nešto više (jer nam nije poznato koliko je oštećenje nastupilo).
Naš savet je da ako su podaci u LK čitljivi, fotografija nije oštećena, kao ni pečat preko nje, i ako si blizu policije odeš i pitaš (nekome je ovo pomoglo). Proceniće ti na licu mesta i reći ti na čemu si.
Jer ukoliko imaš više od 18 godina možeš putovati samo sa LK ili pasošem-ništa drugo ne dolazi u obzir.
Nisam te baš utešio ali sam ti dao pravac. Pozdrav.

Van mreže stefan88

• Newbie
  • *
« Odgovor #142 poslato: Jul 26, 2013, 02:51:38 posle podne »
     pozdrav druze posto vidim da si dosta informisan u vezi putovanja za crnu goru interesuje me jedna stvar u vezi putovanja kolima posto su mi informacije podeljene pola pola pa me interesuje tvoje misljenj, kupio sam kola pre par meseci posto jos uvek vazi registracija nisam jos preneo na moje ime napravili smo samo sa vlasnikom kupoprodajni ugovor ovlascenje nismo posto su rekli da je ovo dovoljan dokaz da su kola kupljena i da sam vlasnik, posto je vlasnik otputovao na odmor nemogu sada da uznem nikako ovlascenje, dali bi tako mogao da putujem za crnu goru posto su mi dosta njih rekli da moze ali nije lose da imam ovlascenje ali posto sad nikako nemogu da uznem interesuje me dali bi mogao tako da predjem granicu da me nesto ne zezaju

(Odgovor Simona na moju privatnu poruku)
Citat
Pozdrav,
Najpre da vas zamolimo da ubuduce postavljate pitanja na Forumu, jer ce tako pomoci i drugima (nadam se da se slazete).
Za upotrebu tuđeg vozila u inostranstvu je neophodno ovlašćenje. Ovlašćenje potpisuje isključivo vlasnik vozila. Obratite se službi AMSS za izdavanje ovlašćenja (postoji međunarodno priznat obrazac ovlašćenja).
Sve najbolje.
« Poslednja izmena: Jul 27, 2013, 11:14:27 pre podne od strane Simon »

Van mreže stefan88

• Newbie
  • *
« Odgovor #143 poslato: Jul 26, 2013, 03:05:11 posle podne »
bio sam u AMSS  da se raspitam i oni neznaju sta da mi kazu samo su rekli da mi treba ovlascenje a da bi trebalo da moze da se prodje i na kupoprodajni ugovor i oni nisu znali sta da mi kazu a prodavca nemogu sad nikako da nahvatam posto je otputovao da mi napise ovlascenje, a za to sto si napisao "izdavanje ovlašćenja (postoji međunarodno priznat obrazac ovlašćenja)" dali i za to treba da se potpise vlasnik posto mi za to u AMSS nisu nista rekli

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #144 poslato: Jul 27, 2013, 11:34:20 pre podne »
E, nekada je u tom AMSS radilo mnogo ljudi koji su znali svoj posao i davali dobre informacije.
Ja nešto previše ne znam oko putovanja automobilom, ali znam sledeće:

1. Za putovanje u CG ne treba Međunarodna vozačka dozvola, jer nam priznaju nove vozačke dozvole,
2. Za Crnu Goru nije neophodna dozvola za upravljanje tuđim automobilom u inostranstvu ukoliko je vlasnik vozila prisutan, ali ako on nije u njemu, osoba koja upravlja automobilom treba da poseduje ovlašćenje overeno u sudu ili u opštini. Prihvata se i dozvola za upravljanje vozilom u inostranstvu koju je izdao AMSS.
3. Na žalost treba i to ovlašćenje da ti potpiše vlasnik da bi dobio dozvolu za upravljanje tuđim autom od AMSS-a.

Iz iskustva znam da bi mogao da prođeš 50% a da ti niko ne traži, ali zbog onih drugih 50% ne mogu ti savetovati da tako kreneš na put.

Inače mogao si da to sve prevedeš na sebe, tehnički...Znam više novaca i vremena, ali miran bi bio 100%.

Van mreže murinjo80

• Newbie
  • *
« Odgovor #145 poslato: Avgust 01, 2013, 04:04:18 posle podne »
Pozdrav,treba mi hitno odgovor na moje pitanje.Da li treba pasos za suprugu i dete od dve godine ako se ide avionom za Crnu Goru.Ranije znam da je moglo sa licnom kartom, i zdrastvenom knjizicom ili izvodom za dete.

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #146 poslato: Avgust 02, 2013, 10:12:36 pre podne »
Pozdrav,
Da pratiš redovno i sajt www.KoZnaZna.com video bi na naslovnoj strani da je produženo sve do kraja septembra 2013.g.
Znači može supruga sa LK a dete sa zdravstvenom+izvod.
Pozdrav.

Van mreže Dado Boy

• Newbie
  • *
« Odgovor #147 poslato: Avgust 11, 2015, 09:57:11 pre podne »
Da obnovim temu malo...drugar je ove godine usao u CG sa starom licnom kartom bez ikakvih problema.Doduse,isao je vozom.Prvi put u martu,a drugi put u aprilu.Obadvojica radimo tamo,stim da ja imam novu LK. i redovno izlazim iz zemlje.On od zadnjeg ulaska nije izlazio,smatra da policija nije mogla da zna kada je usao jer nije "prosao" kroz kompijuter.Planira da se vrati u septembru radi vadjenja novih dokumenata.
Znaci,moze da se udje ali opet,sve zavisi od raspolozenja GP.

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
« Odgovor #148 poslato: Avgust 12, 2015, 06:42:35 pre podne »
Da, i dalje može da se uđe sa starom LK, jer je predviđeno na nekim starijim LK da važe do (čini mi se) marta 2016.g. Iz tog razloga još uvek važe stare LK. Posle tog datuma više ne.

Ako drugara nisu ubacili u sistem i tada ga proverili ne znaju kada je ušao u CG, i tu si u pravu.

Ali....Pazi ovu situaciju:

Reši tvoj drugar da se u septembru vrati u R Srbiju, kako je i planirao, i dođe na neku od granica sa Srbijom. Da LK na uvid a granični policajac CG mu samo kaže: "Dajte mi prijavu boravka gde ste boravili".

Ovo je dovoljno da se tvoj prijatelj nađe u problemu. Jer, kada odete u CG u obavezi ste da se prijavite da ste stigli (u određenom roku) i prijavite vaš boravak. E, na osnovu te prijave policija zna (manje/više 1 dan) od kada boravite u CG. A ako nema tu prijavu...

Opet i tu zavisi raspoleženje graničnog policajca, ali ti samo navodim da to što ga na granici nisu "ubacili" u sistem ne znači da nemaju načina da izvrše neke druge radnje...

Nemoj ovo da ga uplaši....ali uvek ima to ALI. Razumeš?

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
« Odgovor #149 poslato: Januar 13, 2020, 02:07:08 posle podne »
Od 01. januara 2020. godine maloletnim državlјanima Srbije i Crne Gore za prelazak granica ovih zemalјa neophodan pasoš ili lična karta! Više na strani: VIZNI REŽIM sa Crnom Gorom: https://www.koznazna.com/crna-gora-vizni-rezim