SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Granično osiguranje za vozila inostranih tablica  (Pročitano 3012 puta)

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
Granično osiguranje za vozila inostranih tablica
« poslato: Oktobar 19, 2010, 01:22:42 posle podne »
CENE GRANIČNOG OSIGURANJA ZA VOZILA INOSTRANIH REGISTRACIJA
- Važi od 01.07.2010. Premija u evrima (EUR) -

NAPOMENE:

* Ova tarifna grupa se primenjuje za osiguranje motornih vozila domaćih i inostranih fizičkih i pravnih lica koja su registrovana u inostranstvu i koja ne poseduju međunarodnu zelenu kartu autoodgovornosti ili drugi dokaz o postojanju osiguranja od autoodgovornosti na teritoriji Republike Srbije.
    * Osiguranja po ovoj tarifi zaključuju se u skladu sa zakonom na osnovu važećih Uslova za osiguranje od autoodgovornosti.
    * Premija osiguranja se obračunava i naplaćuje u dinarskoj protivvrednosti
    * Dinarska protivvrednost iznosa iz tabele obračunava se po srednjem kursu NBS na dan zaključenja ugovora o osiguranju
    * Ovo osiguranje važi samo na području Republike Srbije ako bilateralnim sporazumom nije drugačije ugovoreno, a ova klauzula se mora upisati u polisu
    * U vezi sa ovim osiguranjem ne može se izdati međunarodna karta osiguranja
    * Države čije registarske oznake moraju imati polisu graničnog osiguranja određuje Udruženje osiguravača Srbije.