SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Primer dobrog rada Konzula  (Pročitano 3023 puta)

Van mreže Simon

• Global Moderator
Primer dobrog rada Konzula
« poslato: Decembar 26, 2010, 10:34:18 pre podne »
Srpski konzul u Stejt departmentu

Desko Nikitović, srpski konzul u Čikagu, koji je od početka jedini uključen u rešavanje problema porodice Nastić ( događaj: http://koznazna.com/forum/sta-se-desava-u-dijaspori/amerika-srbima-otela-decu!/), stigao je i do Stejt departmenta.
- Postoje ozbiljna kršenja verskih sloboda i ljudskih prava, koja su zagarantovana američkim ustavom, iako su deca i američki državljani i naši. Mi smatramo, s obzirom na to da su roditelji samo naši državljani, da mi kao država imamo pravo, odnosno obavezu, da znamo šta je za tu decu dobro - rekao je Nikitović.

Šta reći osim: Bravo Majstore! Tako re radi svoj posao.

Van mreže Simon

• Global Moderator
Odg: Primer dobrog rada Konzula
« Odgovor #1 poslato: Januar 05, 2011, 09:33:06 pre podne »
Uključuje se i Ambasador Srbije u SAD

Dobar primer kako DKP (diplomatsko konzularno predstavništvo) države Srbije nastoji da zaštiti svoje državljane. U priču o porodici Nastić uključuje se i Ambasador Srbije u SAD gospodin Vladimir Petrović.

Izvor: Blic.rs - N. Radišić | 04. 01. 2011. - 15:37h

Ambasador Srbije u SAD Vladimir Petrović izjavio je u Kragujevcu da je država “pokrenula sve lobije” kako bi se pomoglo porodici Nastić kojoj su, odlukom dečjeg suda u Americi, oduzeta deca.

Pertrović je izjavio da su uspostavljeni politički kontakti sa novim  guvernerom Kalifornije, ali da to, nažalost, nema većeg efekta zato što su u Americi razdvojene izvršna, zakonodavna i sudska vlast, pa su političke moći i kontakti ograničeni.

- Novo ročište u procesu Nastić zakazano je za 29. januar i nadamo se da će tada doći do pomaka. Mi smo od donatora prikupili novac za angažovanje najboljeg američkog pravnog tima i od advokatske agencije koja je specijalizovana baš za slučajeve oduzimanja dece od roditelja. Srbija se u ovom slučaju angažovala od samog početka, tokom poslednjih šest meseci, ali Sjedinjene Države imaju čvrst pravni poredak i u njima moraju da se poštuju sve pravne procedure - izjavio je Vladimir Petrović.