PUTOVANJA Pasoši Vize Državljanstvo Ambasade > Sve o boravku

promena prezimena za strane drzavljanke posle registracii braka u Srbiji

(1/1)

pikadorinka:
Ja sam drzavljanka jednoj od republik bivseg Savetskog Saveza,zivim ovde vec 5 godina u bracnoj zajednici sa drzavljaninom Srbije,sve potrebne dokumente za stalno nastanjenje stranaca vec sam predala policiji,ali ima problem:od mene se trazi da odem u svoju drzavu i da promenim moj pasos sa putnim ispravama,odnosno da zamenim moje staro prezime na to koje sam dobila posle vencanja ovde(uzela sam prezime supruga).Moja drzava nece priznati strani brak,pa tad meni predlazu da ja i moj suprug odemo tamo i da se vencamo jos i u toj drzavi,sto je za mene nemoguce.Kako da pronadem razumno resenje?

Simon:
A da odete do Ambasade da se raspitate?
Možda Vam je to "spas".

Stole:

--- Citat: pikadorinka  April 16, 2011, 04:27:07 posle podne ---Ja sam drzavljanka jednoj od republik bivseg Savetskog Saveza,zivim ovde vec 5 godina u bracnoj zajednici sa drzavljaninom Srbije,sve potrebne dokumente za stalno nastanjenje stranaca vec sam predala policiji,ali ima problem:od mene se trazi da odem u svoju drzavu i da promenim moj pasos sa putnim ispravama,odnosno da zamenim moje staro prezime na to koje sam dobila posle vencanja ovde(uzela sam prezime supruga).Moja drzava nece priznati strani brak,pa tad meni predlazu da ja i moj suprug odemo tamo i da se vencamo jos i u toj drzavi,sto je za mene nemoguce.Kako da pronadem razumno resenje?

--- Kraj citata ---
Поздрав, Пикадоринка.  Ко од тебе тражи да одеш у своју државу? Колико сам ја упућен, поготово када је у питању држављанство Руске Федерације, промену пасоша на ново презиме можеш променити и у конзулату у Београду, а верујем и у другом конзулату који припада твојој држави, без малтретирања одласка у иностранство. Зашто чекаш 5 година кад након 3 године имаш право на стално настањење, а наравно један од услова је и нови пасош на ново презиме.  Ко је вама предложио да се венчате у тој држави? и зашто ваша држава неће да призна брак? чудно и трагикомично..

Navigacija

[0] Indeks poruka

Idi na punu verziju