SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Da li se moze preci granica Srbija-Crna Gora sa starom licnom kartom za koje-  (Pročitano 7882 puta)

Van mreže ivivi

• Newbie
  • *
Da li se moze preci granica Srbija-Crna Gora sa starom licnom kartom za koje-
« poslato: Novembar 16, 2011, 10:39:16 posle podne »
Da li se moze preci granica Srbija- Crna Gora sa starom licnom kartom za koje je izaslo obavestenje: "Obaveštavamo građane da je Zakon o izmenama i dopunama Zakona o ličnim kartama stupio na snagu 4. juna 2011. godine. Shodno tome, stare lične karte kojima je rok važenja do 27. jula 2011. godine, bez obzira na upisan datum, važe do 31. decembra 2016. godine i građani ne treba da dolaze u Policijsku upravu radi naknadne overe, jer je njihova važnost produžena Zakonom. Nakon isteka 31. decembra 2016. godine obavezna je zamena stare lične karte. Identična odluka odnosi se i na stare lične karte kojima je upisano trajno važenje. Lične karte koje su izdate u periodu od 2001. godine do 2006. godine važe do datuma koji je u njima naveden." ?
Hvala.
Molim Vas odgovorite mi sto pre.

Van mreže Simon

• Global Moderator
Odg: Da li se moze preci granica Srbija-Crna Gora sa starom licnom kartom za koje-
« Odgovor #1 poslato: Novembar 17, 2011, 05:48:46 pre podne »
Ukoliko posedujete staru ličnu kartu sa rokom važnosti do 27.07.2011.g. a kojima je rok važnosti produžen Zakonom do 2016.g. stvari stoje ovako:

1. Granična policija ove lične karte tretira kao važeće (jer je istim Zakonom produžen rok važnosti) i mora da Vas "pusti" da otputujete, ali  Vas upozorava da putujete na svoju odgovornost jer crnogorska policija nije u obavezi da poštuje naš Zakon o produženju LK. To znači da ima pravo da Vas vrati.
2. Policija Crne Gore (granična i ostala) nije u obavezi da poštuje naš Zakon o produženju LK pa se može desiti i vraćanje sa granice (u praksi je bilo u početku nešto vraćanja, ali je veoma mali broj putnika koji putuju sa ovim LK, u procentima možda 5%).

Da rezimiramo:Putujete u CG sa ovakvom ličnom kartom na svoju odgovornost.