SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Važe li plavi pasoši zaista do kraja 2009. godine ili ne?  (Pročitano 15362 puta)

Van mreže Simon

• Global Moderator
Odg: Važe li plavi pasoši zaista do kraja 2009. godine ili ne?
« Odgovor #15 poslato: April 09, 2011, 07:25:26 pre podne »
Kada država nema meru!

Španija je prva država koja od 01.07.2011. godine neće više priznavati pasoše SRJ (plave). Smatraju da produžavanje ovih pasoša više nema smisla i da je država Srbija imala dovoljno vremena da izvrši zamenu istih. Tako da će ulaz u Španiju biti moguć samo sa biometrijskim pasošima (od navedenog datuma).

Van mreže Svetlana69

• Newbie
  • *
« Odgovor #16 poslato: Jul 09, 2011, 10:47:49 posle podne »
Moje dete koje ima 16 godina i završilo je I godinu srednje ekonomske škole  (rodj.1995 god.) išlo bi sa svojim
drugom u Herceg Novi na more na period od 10 dana. Letovaće preko izvidjackog saveza čiji  će predsednik
biti cele sezone u H. Novom.
Moj problem i razlog mog obraćanja Vama je taj  sto je moj muž koji radi kao vozač autobusa trenutno u
Švedskoj i bice tamo do kraja jula, a dete bi trebalo putovati sledeće nedelje, te Vas pitam
Da li moje dete moze preći granicu uz sledeću dokumentaciju:
-Pasoš - izdat 2005.  na moje ime,  u njemu se nalazi i dete koje treba da putuje- pasoš  vazi do 2015. godine.
-Saglasnost iz  suda od mene (majke) od 08.07.2011. god.
-Originalni izvod iz matične knjige rodjenih od 08.07.2011. g.
-Zdravstvena knjižica deteta
-I posedujem saglasnost i od  muža i od mene za put u C.goru ali izdato 04.08.2010. god.
Da li moje dete može otići na more obzirom da u ovom trenutku nisam u mogućnosti da obezbedim
saglasnost muža jer je službeno odsutan.
Popović Svetlana  Kruševac
Unapred zahvalna!

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #17 poslato: Januar 02, 2012, 12:22:01 posle podne »
Plavi (SRJ) pasoši prestali su sa važnošću dana 01.01.2012.g. (tačnije u ponoć 31.12.2011.g.).
Odzvonilo više ovom liku na slici.  :'(

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #18 poslato: Januar 02, 2012, 12:33:00 posle podne »
Zaboravih da dodam i ovo:
Kada je nosilac ovog pasoša državljanin R Srbije i vraća se u Srbiju može koristiti ovaj pasoš da udje u zemlju (ovo su situacije uglavnom pri avionskom putovanju). Granična policija Srbije je u obavezi da, nakon izvršenih provera, omogući ulaz u matičnu zemlju svojim državljanima.