PUTOVANJA Pasoši Vize Državljanstvo Ambasade > Sve o boravku

POMOZITE DA legalno dovedem sina u Srbiju

(1/3) > >>

alena72:
Prolog: drzavljanka sam Srbiji(ruskinja,dobila drz.pre 3 god), a dete mi rodjeno u Moldaviji,ima njihovo drzavljanstvo, u braku sam sa drz.Srbiji i imamo jos 2 dece.
  Dok je jos bio maloletan-isao po mom pasosu u kompletu, a na moja pitanja i molbe u vezi njegovog statusa u Odeljenju za strance uveravali su me da je to problem sto je maloletan , da ce biti mnogo lakse i brze kad napuni 18. Kad je napunio 18 receno da je sad gradjanin sam po sebi, da nije bitno sto smo komplet porodica drz.Srbiji, punoletan i samim tim MORA da leti gde god hoce i da od sada mora da uvazava zakon o strancima, sta je sad on jeste. Na apele o tome sta mi se ranije pricalo-prave se ludi a i mene vec tretiraju kao takvu. Dve prethodne godine vozao se avionom do Moskve apstinirajuci tamo po 6 meseci, toliko treba da prodje kad stranac istrosi 6 dozvoljenih meseci boravka u srbiji, vracamo i sve ponovo. Ove godine pisana molba MUP-u za odobrenje duzeg ili stalnog boravka na osnovu spajanja porodice, koja je odbijena uz reci da "vec ima odobren boravak????!" iako ga nema, ulozena na to zalba koja po istom principo odbijena i po konacnom urucenju, nakon 30 dana, juce smo poslali opet u Moskvu avionom da noci pod mostovima cekajuci sledecu turu.
 Napominjem, svako dejstvije sa nase strane radjeno u strogm skladu za vazecim zakonima Srbije, bez muljave i t.d. Svaki savet i napomene su mi date od lica zaposljenih u Odeljenu za strance./znaci ako kazu tako je po zakonu-mi tako i radimo/

Molim za strucno misljenje, objasnjenje, savet--sta da radim da mi sin nastavi zivot sa porodicom, bez muljanja : posao,skola i sl.

Goca:
Zdravo "Alena72"
Najpre pitanje: Da li ste i dalje u braku sa državljaninom Srbije, živite zajedno i da li su svo troje dece iz istog braka?

alena72:
u braku od 98, sin mi je iz prvog braka

Goca:
Bice da je to problem.  :(
Jer on ni po rodjenju ni po roditeljima nema osnovu za dobijanje srpskog drzavljanstva.
Stvarno ovde samo MUP odlucuje.

Dobro je što ne želite nista da radite, već samo po Zakonu.

Mada... me čudi malo to oko boravka. Oni kažu da ima, a ovamo mora da odlazi iz Srbije da bi stekao ponovnu mogućnost oko ulaska.
Ako Vam u MUP već kažu da ima boravak-onda nema logičnosti da mu to i ne stave u pasoš i navedu do kojeg datuma mu je odobren privremeni boravak.

Ako nema boravak, podnesite molbu za odobrenje privremenog boravka...pa nakon nekog vremena i zahtev za državljanstvo.

alena72:
privremeni boravak na osnovu privatne posete ili posete rodbine dozvoljen samo na 6 mes u godinu dana, s tim da ako iskoriste se tih 6 mes.-onda mora da prodje jos 6 mes da se stekne pravo na podnosenje ponovnog zahteva za privr.boravak a za to vreme str.drzavljanin mora da bude van srbije. A u resenju koji smo dobili 01.12.2011 , navedeno da je odbijen na osnovu vec "odorenog privr.boravka" a boravak mu je bio istekao jos u junu??/cekali smo resenje pa je imao to pravo i obavezu da se nalazi nater.Srbiji do donosenja odluke iako nije bila lepljena markica/. Imam sumnju da to resenje pisano u neupucenosti na zalbu,posto je skoro 95 posto teksta samo prekucano iz molbe. I tako, on mora da ima 5 godina boravka u srbiji da bi stekao pravo da podnese za stalni boravak a po danasnjim propisima to ispada 10 godina mrtvila i apsistensiji ispod mostova, guranje osobe u nemastinu i moralnu nestabilnost. zao mi je da bas niko nema razumevanja da jedna mlada osoba ispasta za neupucenost , egoizam i birokratizam...........

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju