SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Duzina boravka u zemljama EU  (Pročitano 4331 puta)

Van mreže ahaaha

• Newbie
  • *
Duzina boravka u zemljama EU
« poslato: Februar 20, 2012, 05:02:31 posle podne »
Imam jedno pitanje na koje ne mogu da nadjem odgovor..
U Julu zelim da putujem za Svedsku, pa za Litvaniju. Nakon 10 dana se vracam za Srbiju. Dali nakon nedelju dana provedenih u Srbiji mogu ponovo da putujem za Svedku i Litvaniju na 10 dana?
Dali cu moci da predjem granicu?  :-\

Van mreže Simon

• Global Moderator
Odg: Duzina boravka u zemljama EU
« Odgovor #1 poslato: Februar 20, 2012, 07:50:28 posle podne »
Tvoja putovanja u zemlje Šengena od jula meseca će izgledati ovako:

- Jul 2012. godine - (1o dana) Švedska i Litvanija. Uzmimo da ćeš putovati od 01. jula. Vraćaš se u Srbiju sa 10 iskorišćenih dana.

Ovim putovanjem počinješ da "trošiš" tvojih 10 dana od ukupno 90 dana do 01.januara 2013.g. ( to je 6 meseci). Ostaje ti posle ovoga još 80 dana do januara 2013.g. koje možeš da koristiš do tog datuma kada god hoćeš i po koliko god hoćeš, ALI DA UKUPAN BROJ DANA U OVIH 6 MESECI NE PREĐE 3 MESECA BORAVKA U DRŽAVAMA ŠENGENA!

- Januar 2013. godine - 01. januar - ODMOR do sledećih 3 meseca u okviru 6 meseci.

Van mreže ahaaha

• Newbie
  • *
« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2012, 10:47:45 pre podne »
Hvala puno.. :D Sad sam ukapirao  :D Ulepsao si mi dan, druze :D

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #3 poslato: Februar 21, 2012, 02:08:27 posle podne »
Drago mi je. Pozdrav  :)