SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Novi početak ka savršenom telu i zdravom načinu života do kraja života  (Pročitano 10818 puta)

Van mreže Mili

• Newbie
  • *
Novi početak ka savršenom telu i zdravom načinu života do kraja života
« poslato: Mart 25, 2012, 04:58:40 posle podne »
Zdravo drugari...kao sto vidite novi sam clan ovde i nadam se da cete Vi uz pomoc MENE i JA uz Vasu pomoc uspeti da promenimo svoj zivot pa najmanje za 360 stepeni :D Dosta je bilo stajanja u jednom mestu vreme je da se pokrenemo i da ucinimo svoj zivot kvalitetnijim i lepsim! Pre svega ja sam ovde da VAMA POMOGNEM da pregurate despresiju..mozda gojaznost mozda probleme sa okolinom..pre svega da vam dam snagu da se borite...AKO IMATE CILJ  I ZELITE  DA GA OSTVARITE onda samo napred !!!! U bilo kom trenutku mozete mi se obratiti za savet i utehu (najiskrenije,ja sam veoma humana osoba ,radim sa ljudima ( fizioterapeut sam buduci a inace radim privatno kao manuelni terapeut maser) volim da slusam savete iskusnih ljudi i upucena sam u neke osnovne stvari zdravog zivota)

Dakle da pocnemo.Primetila sam da mnoge od nas (pogotovu zene ,devojke,pa i musku populaciju) muce ti strassni ,,neunistivi'' kilogrami koji unistavaju nasu  siluetu za koju bi svi da izgleda perfektno. E pa dragi moji ako naucite da upotrebite mozak kako treba i kad treba i ako steknete cvrst karakter onesto minda nema sanse da ne uspete u bilo cemu sto naumite . Verujte mi niko vam ne moze pomoci ako sami sebi ne priznate da imate problem i da zelite ali da svatno najiskrenije zelite da ga se resite i nastavite da zivite boljim zivotom!

Pocecu sa jednim svojim( Za moje ljude u okolini- ne tako veeeelikim problemom..posto na meni se ne vidi visak kilograma ali ga ima  kolko tolko na stomaku  i jos nekim delovima mada ja to vesto prikrivam:) :) a  kljuc svega je  ZDRAVA ISHRANA . Zaista u zadnjih par godina trudim se da se zdravo hranim ali sada shvatam da su to zapravo bili bezuspesni pokusaji da popravim svoj jelovnik jer bih uvek na kraju zavrsila sa pojedenom vecom kolicinom hrane nekad i nezdrave :S KOJA BI UCINILA DA SE LOSE OSECAM I DA MI SE NE IZLAZI IZ KUCE :(...da bas tako... Sad cete se verovatno zapitati pa sto zelis da smasas kad nisi debela... ne... ja ne zelim samo da smrasam vec zelim da se zdravo hranim ali ne samo  3,4meseca vec CEO ZIVOT  .TO JE BITNO SHVATITI I ODLUCITI . i to sam sam i odlucila znate kada? juce :) zato sam sada ovde i pisem vam sve ovo jer hocu da podelim sa vama moj put ka ostvarenju svog sna a samim tim da vam pomognem da i vi ucinite neki korak naprd za sebe i da zajedno skupimo snage i pronadjemo pravi put ka OSTVARENJU CILJA.

TELO - DUH -DUSA  moraju biti u ravnotezi ako nisu NESTO NE VALJA! a da bi postigli tu ravnotezu moramo dovesti svoje telo u odlicnu formu i  UVEK- SVAKI DAN RADITI NA NJEMU!  Naš duh nam pruža svest o Bogu i svest o sebi.Omogucava nam da znamo ko smo sta radimo za zelimo!!! to je vrlo bitno..Znaci NE SMEMO KLONUTI DUHOM !!! Bilo sta da nas zadesii!! ja se vodim izrekom ,,Nista nije tako lose da ne moze biti gore'' ! :D A dusuuu dusu treba negovati..i uvek pomagati  nemocnima bez ikakvog interesa ...To je vrlo bitno u postizanju ciljeva !

Za pocetak to je sve sto cu vam recii....iskreno se nadam da ce neko od vas videti ovu moju poruku i odgovoriti na ovo pitanje i nadam se da cemo ZAJEDNO USPETI .

a sad pitanje :) DA LI STE SPREMNI DA UZ MOJU POMOC NAPOKON SKINEMO TE KILE KOJE NAS REMETE SVAKODNEVNO? samo da naglasim da to nece biti neke pilule niti sejkovi....ono sto cu vam reci vi verovatno vec znate samo je bitna ISTRAJNOST !!!! ja sam spremna nadam se vasim odgovorima i naravno pitanjima :)

vidimo se sutra :) Uzivajte u ovako lepom i suncanom danu !! ja idem za sat vremena na Adu da malo prosetam i razbistrim misli sa prijateljem  :-*
« Poslednja izmena: Mart 26, 2012, 08:37:05 pre podne od strane Admin »

Van mreže Mili

• Newbie
  • *
Odg: NOVI POCETAK KA SAVRSENOM TELU I ZDRAVOM NACINU ZIVOTU DO KRAJA ZIVOTA
« Odgovor #1 poslato: Mart 26, 2012, 07:41:04 pre podne »
DOBRO JUTROOO :)))) kako ste??? vidim da mi jos uvek niko nije odgovorio na poruku ali nema veze nadam se da me pratite citajuci samo :))

Samo sto sam se probudila otisla u wc naravno :)) i sad sam uzela da doruckujem  a pre toga popila sam solju vode sa jednom kasikom jabukovog sirceta (cula sam da je mnogo zdravo jabukovo sirce i da pomaze takodje dosta i u sagorevanju kalorija tj ubrzava matabolizammm) 
Za dorucak i veceru  uglavnom koristim ovaj recept i verujte mi dragi moji da je itekako zdrav i da prija mom organizmu .
Pogledajte :

- 100g SUSAMA - fosfor - 100g LANENOG SEMENA - za probavu - 100g KOKOSA - za zglobove - 100g GOLICA - za moždanu funkciju - 100g SUNCOKRETA - za snižavanje krvnog pritiska i masnoće u organizmu - 100g MUSLIJA (TROPIK) - energija - 50g CIMETA - za regulisanje šećera Sve gore navedene sastojke promešati. Doziranje: dve supene kašike na 2 dl jogurta umesto doručka i večere. Verujte mi posle pola sata sve to izbacite iz sebe :):)

jos nesto sto je vrlo bitno jeste da unosimo H2O tj VODUUUUU !!!! Znam da vam se ne trazi ali verujte nakon 10 dana uzimanja 2,3,4 litra vode TRAZICE VAM SE!! ozganizmu je voda najpotrebnija pored zdravih nutrijenata a  o njima cemo kasnije .

Zato predlazem da vec danas kupite flasicu OBICNE VODE (( ne vazi se gazirana,sokici cak ni obogacena voda) znaci samo OBICNA MINERALNA VODA !! i uvek je nosite sa sobom i punite i pijte polako tokom dana vse puta a ne ujutru 2 litra i uvece 2 litra..NE..znaci kontinuirano..jer je nas organiam ko potok koji se sastoji vecil delom od vode kao i celije koje su gradjene  najvecim delom od vode kao i misici koji su vrlo bitniii!!!

znaci dragi moji za danas da zapamtimo ; probajte ovaj zdrav savrsen obrok za dorucak i veceru i pijte dostaaaaaaaa vodeeeeeeeee videcete promene ...osecacete se odmorno sveze ZDRAVO :))

cujemo se kasnije (idem da se spremam za  skolu ,danas mi je bas naporan dannnn )

..Veliki pozdrav od Mili :**** i da, NE ZABORAVITE DA SE SMEJETEE  I UCINITE NEKO HUMANO DELO I KORISNO ZA VAS I VASU PORODICU a i za ljude u okolini.

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #2 poslato: Mart 26, 2012, 08:29:44 pre podne »
Dobro jutro MILI.
Najpre da te pozdravim i pohvalim tvoju snagu i pozitivnu energiju. Drago nam je da si sa nama.

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
« Odgovor #3 poslato: Mart 26, 2012, 08:36:03 pre podne »
Pozdrav Mili,
Očigledna je tvoja snaga i želja za životom i dobrim izgledom.
Samo napred. Ko ne voli sebe ne voli ni druge. Dobrodošla  :)
P.S. Molio bih te samo da ne koristiš velika slova u naslovu.
« Poslednja izmena: Mart 26, 2012, 08:38:11 pre podne od strane Admin »

Van mreže Mili

• Newbie
  • *
Odg: Novi početak ka savršenom telu i zdravom načinu života do kraja života
« Odgovor #4 poslato: Mart 26, 2012, 03:05:33 posle podne »
Zdravoo drugariiiii (napokon neko da se oglasi :DDD) Veliki pozdrav za vas i od mene i nadam se da cemo saradjivati zajednooo :))) :****

Ja sam tu za sve vas koji zele da promene neke lose navike i da ucine svoj zivot mnogo mnooogooo lepsim i boljim :D
Izvinjavam se za sve pravopisnih gresaka koje tek sad primecujem (par njih) u mojim tekstovima...Volim da pisem ono sto je u mojoj glavii u tom trentkuu i zurim da ne izgubim smisao :):)
 Kao sto sam vec rekla veliki problem ljudiiii na ovoj plameti je LOSA ISHRANA koja je toliko uzela maha da deca od malih nogu postaju gojazna(samim tim i bolesna ,nesrecna i odbacena) i koriste vise brzu hranu koja organizmu uopste nije ni potrebna. Zalosno je sto roditelji daju los primer svojoj deci i daju im svakodnevno slatkise i grickalice umesto voce i povrce!

ali kao sto svi znamo NIKAD NIJE KASNO ZA VELIKE PROMENE.Ono sto sam ja naucila do sada i shvatila koliko mi zapravo opterecujemo organizam losom ishranom pomoglo mi je da jos od malih nogu vodim racuna o svojoj ishrani iako nikada nisam imala problema sa viskom kilograma mada ja uvek tezim ka savrsenstvu iako je ono nemoguce dostignuti ali ipak treba teziti ka tome samim tim cemo uvek raditi na sebi!!! (ne mislim samo na fizicki izgled vec i na psihu )

Sad cu vam napisati mojih 5 pravila sto se tice ishrane(verujem da to vec i sami znate ali ono sto je najbitnije trebate imati jaku volju da biste nesto promenili)

1. uvek doruckovati  (dala sam najbolji  predlog u prosloj poruci  za dorucak kao i za  veceru)

2.uvek imati 2 uzine !   ( neka to bude 1 vocka izmedju dorucka i rucka i  jedna vocka izmedju rucka i vecere)

Zasto podvlacim jedna vocka? -zato sto se meni cesto desavalo da za uzinu uzmem  npr 2,3,4 jabuke i onda posle za rucak UVEK preteram sa hranom a jel znate zasto?----------> zato sto da bi nas organizam dobio dovoljno energije dovoljna je jedna vocka (da bi nivo secera u krvi bio normalan) A STA SE DESAVA AKO UZMEMO VISE NEGO STO JE POTREBNO>? OVO--> ako mi uzmemo 2, 3,4  jabuke ili ne daj boze neku kiflu ili pogacicu ili cokoladicu  tada nivo secera u krvi prelazi normalu.
Nivo secera u krvi je pod striktnom kontrolom insulina, hormona koga proizvodi pankreas. Kada se nivo glukoze u krvi poveca npr. posle obroka, insulin se oslobadja iz pankreasa kako bi normalizovao nivo glukoze u krvi.I kada mi unesemo vise secera nego sto je potrebno  tada se insulin oslobadja iz pankreasa kako bi snizio(normalizovao) koncentraciju glukoze(secera) u krvi ali problem je u tome sto on nikada ne snizi koliko je potrebno nego malo vise i posle sat vremena mi o5 osecamo da smo gladniiiiiii ...organizam je ostao bez energijee i  tako sve u krugggg..to je taj zacarani krug u koji dovodimo sami sebe ako unosimo vise hrane nego sto je potrebno.

E da bi to izbegli treba se zadovoljiti sa jednom vockom i piti dosta vode u kriticnim trenutcima :):):) Skrenite misli na nesto drugo ili prosto izadjite iz kuce i prosetajte da ne biste dosli u iskusenje da uzmete jos nesto iz frizidera ili police ;)

3. rucak obavezan! (za rucak je meni bilo najvce iskusenje jer  tu uglavnom preteram sa hranom ...Dodjem iz skole ili ako imam trening ujutru dodjem  mrtva umorna i hop hop hop i prejedem se ..a sto/? Zato sto ne razmisljam glavom nego stomakom. Samo da jedem jedem jedem sto je potpuno pogresno . Prvo morate znati da mi jedemo da bismo nahranili nase CELIJE!! a ne da bismo napunili zeludac !
Znaci najbitnije je da budete svesni sta radite i da MISLITE PAMETNO sta radite u svakom trenutku.

Predlazem da uradite ovako kad dodjete npr sa posla ili skole... Kada operete ruke:P i uputite se prema kuhinjiii:

*   uzmite tanjir i sipajte NORMALNU porciju koju cete pojesti ( ne treba da pominjem da je salata obavezna Neko varivo i kriska hleba.Od mesa najbolja je piletina , juneće meso. RIBA NARAVNO!! VISE PUTA U NEDELJI po mogucstvu. JEDNA KRISKA HLEBA NI VISE NI MANJE ! Od hleba preporucujem hleb ,,TONUS'' koji je NEZAMENLJIV!Przena hrana je zabranjena!!!

*
  ne dodavati nove porcije NIKAKO ( cak i ako mislite ma uzecu ja samo jos jednu krisku i to ///...verujte mi TESKO DA CETE SE ZAUSTAVITI SAMO NA TOME...(govorim iz licnog iskustva) cim uzmem malo vise ja ne mogu da se zaustavim i ubrljam do kraja.

4. uvek vecerati

5. ZLATNO PRAVILO         --------------------> RAZMAK IZMEDJU OBROKA MORA BITI NAJMANJE 2 sata  A NAJVISE 4 sata!!!!!                           U medjuvremenu VODA VODA VODA VODA VODA :)

samo hrabro i napred!! Vi to mozete .Zajedno cemo uspeti niste sami...ali morate POCETI!!!!!!! I TO ODMAH !

To je to za danas ....Mislim i da sam previse informacija podelila danas sa vama ...samo polako  ovo je TEK POCETAK JEDNOG PUTOVANJA KOJE NIJE NI MALO  LAKO ALI KOJE CE VAS PROMENITI U POTPUNOSTII !! NA BOLJE NARAVNO ! :))

Pozdrav za sve i cujemo se kasnijeee :****
Vasa Mili .

« Poslednja izmena: Mart 26, 2012, 10:30:10 posle podne od strane Admin »

Van mreže Mili

• Newbie
  • *
« Odgovor #5 poslato: Mart 26, 2012, 03:09:30 posle podne »
*Izvinjavam se za sve pravopisne greske koje tek sad primecujem (par njih) u mojim tekstovima...Volim da pisem ono sto je u mojoj glavii u tom trentkuu i zurim da ne izgubim smisao :):)  hehehe o5 sam pogresila :)

Van mreže Mili

• Newbie
  • *
« Odgovor #6 poslato: Mart 26, 2012, 03:20:07 posle podne »
jaku volju da biste nesto promenili)

Od mesa najbolja je piletina ,konjsko meso.RIBA NARAVNO!! VISE PUTA U NEDELJI po mogucstvu. JEDNA KRISKA

izvinjavam se GRESKA ! ne konjsko meso vec JUNECE MESO!!! definitivno najbolja opcija je junece meso :)

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
« Odgovor #7 poslato: Mart 26, 2012, 10:31:06 posle podne »
Ispravljeno.  ;)

Van mreže Goca

• Sr. Member
    • KoZnaZna
« Odgovor #8 poslato: Mart 26, 2012, 10:34:05 posle podne »
Dobrodošla Mili  :D

Van mreže dragan

• Full Member
« Odgovor #9 poslato: Mart 26, 2012, 10:49:25 posle podne »
Odličan start Mila. Bogami Simone imaćeš konkurenta po broju poruka-ako Mili nastavi ovako! :'(
Pozdrav Mili i dobrodošla.

Van mreže Mili

• Newbie
  • *
« Odgovor #10 poslato: Mart 27, 2012, 04:49:03 posle podne »
Zdravooo zdravo zdravo drugariiiiiiii Pozdravljam i ja vassss i nadam se da ce vas biti u sto vecem broju :))))

he he h e  citam komentare i drago mi je da vam se dopada moje razmisljanje i pisanje :)))  hahhaah Dragane nema potrebe da plasis Simona niti bilo koga drugog  posto ja konkurenciju nemam :PPP he he
   Ja se ovde ne takmicim vec svojom dobrom voljom zelim da pomognem drugima a samim tim i sebi.

Kako ste danas??? Da li je pored vas SADA flasica vode ??? :)))) hehee da li ste pokusali da se pridrzavate onih mojih pravila od juce?? nadam se da jeste ako ne o5 se nadam da cete uskoro poceti . Nema cekanja samo hrabro!!!Bitno je da u svojoj glavi odlucite da promenite kod sebe neke lose navike...Evo za pocetak odlucite da promenite samo JEDNU losu naviku i videcete kako ce vam za par dana biti mnogo lakse..Samo polako JA SAM UZ VAS!!

Evo ja sam se upravo vratila sa rodjendana jedne moje drage prijateljice koja je napunila 22 godine. Pozvala me je na rucak koji je moram priznati bio veoma bogat i raznovrstan ali MOJ CVRST KARAKTER tj moj mozakkkk  mi nije dozvolio da se PREJEDEM kao i da uzmem nesto sto mu nije potrebno.

DA ...kao sto vidite moguce je i u drustvu ostati jak i pokazati cvrst karakter i snagu da se izborite (za SEBE TJ ZA SVOJE ZDRAVLJE) sa masnom przenom nezdravom  hranom a izaberete PILETINU,MALO KROMPIRA I SALATU (kao sto je bilo u mom slucaju) :))) ( bez hleba posto beli hleb NIKAKO nije potreban nasem telu) :))) na kraju smo nazdravile casom vina :) sto preporucujem ponekad u ovakvim prilikama.:)))

tortu nisam uzela(iskreno da vam kazem nije mi se ni jela) jer sam do tada uzela sve sto mi je bilo potrebno i NAHRANILA SVOJE CELIJE pa mi samim tim organizam nije trazio tortu ( a da je kojim slucajem trazio O5 JE NE BI UZELA jer bi tada moj moyak reko:,,NE !!! CEKAJ STA RADIS ..OPTERECUJES SVOJ ORGANIZAM sa  secerom,bojama hemijama. jel si luda? sve ce pasti u vodu ako nastavis po starom i pocnes da me trujes bespotrebno!! )

znam da cete sada reci da je vrlo nekulturno odbiti tortu za neciji rodjendannn ali verujte mi da NIJE . Ako je u pitanju VASE zdravlje VAS zivot onda nemajednom potrebe davati znacaj jednom parcetu torte...Zar ne? Mnogo bitnije od parceta torte i svinjskog mesa i ruske salatee i ko zna kakvih cuda jos je to sto ste vi PRISUTNII i sto delite radost  sa tom osobom BAS ZA NJEN/NJEGOV rodjendan :DNema izgovora!!!!! Ako ste resili nesto MORATE IZDRZATI!!

Karakter je nesto sto se GRADI !!!Najbolji pokazatelj čovekovog karaktera je ono sto covek radi kad ga niko ne gleda.E kad takav karakter steknete ONDA STE USPELI!!!!  znam nije lako ALI USPECEMO ZAJEDNOO!!!

CUEJMO SE MALO KASNIJEEE !!! Razmislite o ovomeeee :D
Pozdrav,vasa Mili :*

Van mreže Mili

• Newbie
  • *
« Odgovor #11 poslato: Mart 28, 2012, 07:30:25 pre podne »
Dobro jutroo:))) kako ste???
Moram da vam priznam da mi svakim danom pantalone sve  bolje stoje i komotnije su mi sada nego pre 5 danaa :DDDD jako sam uzbudjena i vidim velike promene u svom organizmu..Od kako pijem puno tecnosi tj obicnu vodu mnogo sam odmornija i organizam mi se bas navikao na vodu tako da mi TRAZII SVAKIH POLA SATA :) (zato uvek imam flasicu a sobom i naravno cesce idem u wc :):) ali to je normalno  :) )

nije tesko kad imate JAK MOTIV I CILJ ...predlazem  da u ,,kriznim trenucima '' napisete na papir sve vase razloge za ovo sto ste promenili kod sebe svojih ustaljenih losih navika i zalepite na frizider!!! zaista pomaze a i svaki put kad otvorite frizider da klopate da vas podseti DA UKLJUCITE MOZAK A NE STOMAK :p :)

sto se tice fizicke aktivnosti dragi moji..verujem da vas zanima pa eto i o tome nesto da vam kazem..
Neka fizicka aktivnost naravno da poboljsava proces mrsavljenja i obnavljanja nasih celija ali nije mnogo neophodna koliko je neophodno to sto mi jedemo tj unosimo u organizam..

zaista ,verujte mi da je bolje da nemate nikakav trening a da se pridrzavate zdrave hrane (NAGLASAVAM ZDRAVE HRANE tj sve ono sto je potrebno nasem organizmu a nikako neke dijete) nego da idete npr u tretanu a ne pridrzavate se zdrave ishrane !!!!

to je vrlo bitno .Rezultata bez ispravnog unosa hrane NECE BITI PA MAKAR SE VI UBIJALI NA TRACI I SPRAVAMA A REZULTATA SA USPRAVNIM UNOSOM A BEZ NEKE FIZICKE AKTIVNOSTI CE BITI!!! :) Zato evo za sada predlazem da se pridrzavate ovoga:  

-nikada nemojte sedeti u autobusu
      -kad god ste u priliici idite PESKE                                                                                                   
               -druzite se,izlazite sa prijateljima.,budite aktivni SMEJTE SE                                                                                           
                      -za sub i ned isplanirajte neku dugu setnju , izlet ,neku dobru aktivnost sa porodicom,prijateljima                                                                                                                                                                                                    -idite na adu,uzivajte,udisite svez vazduh ali pre svega  SETAJTE SETAJTE:))))

A kad se uhodate za nekih 5,6 meseci na zdrav nacin zivota ishranu vreme kad jedete i sve to onda cemo lako uvesti neki minimalan trening u vidu hodanja na traci,trcanja,malo sa tegovima itd...ZA SADA OBECAJTE SEBI DA CETE POKUSATI SA OVIM AKTIVNOSTIMA.Zaista ovo je minimalno sto mozete uraditi za sebe realno gledano.

Imam jedno pitanje za vas: Da li se vi zdravo hranite???????

za danas je bilo dosta dragi moji....Moram da idem ali cucemo se kasnijeee

Van mreže Mili

• Newbie
  • *
« Odgovor #12 poslato: Mart 30, 2012, 03:24:38 posle podne »
Drugari nema vas da se javite :/ ALI nema veze... ,,Koga nema bez njega se moze" :DDD hehehe slm se naravno nadam se da me pratite i usvajate nove ZDRAVE navike.

Evo ja dosla iz grada mrtva umorna ,i bas sam ogladnela.Za rucak sam imala spanac (sa mlekom...)i nesto malo jagnjeceg mesa...Malo sam uzela vise spanaca nego sto je normalno mislim skoro pa ceo jedan duboOOk tanjirrr ali nema veye to je bar ZDRAVO :D nema frke bez panike !!! :))) i uzela sam malo mladog sira i 2 KRISKE ,,tonus" hleba (iako obicno uzimam 1 krisku)al ni to me nije zadovoljilo pa sam uzela količinski oko  2 šake (leblebija pomesana sa sirovim golicama)  i onda sam stala . :D jer da sam nastavila 100 0000 % bi se prejela :)))

ALI evo za svaki slucaj idem malo do teretane da odtrcim sat vremena i malo sa tegicima i spusticu nivo cal koje sam unela za rucak (bas to malo vise spanaca koje sam unela i te dve sake leblebija i  golica) bice sasvim dovoljno :)

eto vidite ljudi nije nista strasno i ja sam covek od krvi i mesa pa nekad uymem malo vise...ali to nije prejedanje nikako .. prejedanje je kad ne mozes da stanes i kad samo trpas nesto BILO STA U USTA.......!!!
:)))) svakom dodje u organizmu da uzme malo vose nego sto je normalno ali BITNO JE DA TO MALO VISE BUDE NEKA ZDRAVA HRANA A NE SMOKI ČIPS COCA-COLA SLATKISI ITD. :0
:)))

mOzete sebi obecati da kada uzmete malo vise nego sto je ,,normalno" jednostavno organizmu nije bilo dovoljno ono sto ste uneli sa celog punog tanjira dospite slobodno jos malo pak ako malo vise preterate smislite nacin kako cete da ga potrosite i to nakon 2 3 sata.NEMOJTE CEKATI...!!! BUDITE VISE AKTIVNI kao sto cu ja sada da odem u teretanu i da potrosim to :))) i jednostavno nema razloga da se kajete :)
da li sada shvatate ZASTO je ta fizicka aktivnost jako bitna ??? e pa upravo zbog toga sto vi DAJETE vasem organizmu potrebnu kolicinu hrane i TROSITE  je kroz vezbe :)

Ja vam obecavam da necu prstati sa pisanjem ....ako vam ne budem pisalaa za 2,5,7 dana onda ili mi je iskljucen adsl ili ne nisam kuci...Ali kao sto vidite skoro svaki dan sam tu sa vama.

Zao mi je sto mali broj vas odgovaara i komentarise a toliko ljudi ima problema sa ishranom i nacinom zivota...Volela bih da se svi aktiviramo da sto vise ljudi pogleda ovaj sajt i pre svega ovu temu.... Hvala unapred..

Veliki pozdrav od Vase Mili :*****
(cujemo se kasnije pisiteeeeee )

Van mreže Mili

• Newbie
  • *
« Odgovor #13 poslato: Mart 31, 2012, 02:40:25 posle podne »
ljudi moji....bicu iskrena sa vama i otkricu vam da se ne osecam bas dobro :( zasto? eto zato sto sam se prejela ...pih... boli me stomak.. Ne znam zasto ali prejela sam se ali nije smak sveta ako to uradim jednom u 2 meseca...zar ne

da li se vama desavalo tako nesto>/?? sigurno da je jeste...Opustite se...to je normalno jednom u mesec dana ili 2,3 meseca ALI MORATE DA ZNATE DA NE SMETE TO DA ISKORISCAVATE.Znaci to samo u tom kriznom momentu BAS BASS kad shvatite da ste upali u zamku. :)

sad cu vam reci sta da radite kad se prejedete :

***zapisite na papir,ili u neku svescicu datum kada ste se prejeli stavite minus(-) i zapisite da obecavate sebi da u narednih pa sigurno 3 medelje necete krsiti nista iz vaseg jelovnika i uopsteno vaseg zdravog nacina zivota !!!

***dan posle tog prejedannja( u mom slucaju je to sutra) obecajte sebi da cete popiti najvise vode do sada (u mom slucaju nekih 5 litra) posto inace bas pijem vodu i obecajte sebi da cete imati povecanu fizicku aktivnost sutra i da cete jesti normalno hranu kao i sto treba ( ni vise ni manje) :))

*** smejte se izlazite sa drustvom deckom,devojkom.....:)) uzivajte u zivotu i sto manje stresa

:DDD ne osecam se lose..jer upravo izlazim sa drugom doo grada setacemo zezacemo se ;))) Ja cu se pridravati ovih pravila...nema stajanja
rekla sam da mmoramo da menjamooo ZAUVEK SVOJE NAVIKE tako da nema stajanja

Veliki pozdravvvvv od vase Miliii :***
<3

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #14 poslato: Mart 31, 2012, 03:28:23 posle podne »
***dan posle tog prejedannja( u mom slucaju je to sutra) obecajte sebi da cete popiti najvise vode do sada (u mom slucaju nekih 5 litra) posto inace bas pijem vodu...
Nemoj baš preterivati puno sa vodom.