SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Novi početak ka savršenom telu i zdravom načinu života do kraja života  (Pročitano 10817 puta)

Van mreže Mili

• Newbie
  • *
Odg: Novi početak ka savršenom telu i zdravom načinu života do kraja života
« Odgovor #15 poslato: April 01, 2012, 06:26:55 posle podne »
Drugariii moram da vam kazem da nazalost ja prestajem sa pisanjem...Nemam vise slobodnog vremena kao pre i zao mi je ali...APRILILILILILIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII :):):):):) da li ste i vi nasamarili nekog danas ili da li je neko Vas nasamario??? pISSIteee svoje dogodovstine????
:))

Ljudiii mojiiii  samo da vam se javimmmmm...osecam se odlicnoooooo :))))

Od jutros sam na nogamaaaa.. Setalaa sa drugom ceo Beograd smo obisliiii da bi on na kraju kupio sebi odgovarajuce pantalone u Deltiii :DDDDD
Za rucak sam imaala podvarak...mmm obozavam ga (bas sam bila sita a nisam uopste puno sipala na tanjir) vrv zbog toga sto vodu pijem od jutrosss i jeste da me tera na svakih pola sata da idem u wc ali isplati se...odlicno se osecammm :DDD

Sutra ponedeljakkkk posao,skolaa,fax kako za koga ali tako je kako je mora da se radiiiiiiiii :)):)))

Budite pozdravljeniiiii od Vase Miliii :***

Van mreže biki

• Newbie
  • *
Sta se krije iza zelje za zdravim zivotom
« Odgovor #16 poslato: April 15, 2012, 03:26:20 posle podne »
Zdravo svima ... Mili, tebe da pozdravim  i da se malo nadovezem na tvoje komentare, jer citajuci tekst u nekim delovima prepoznala sam sebe iz perioda srednje skole  ... a tekst mozda pomogne da iz preterane zelje za zdravim zivotom, vodjene pogresnim razlozima, ne skrenu u bolest ...
U periodu srednje skole, mislila sam da imam problem sa okolinom, da sam neshvacena, da imam problem sa viskom kilograma ... to je trajalo godinama, tezila sam zdravom zivotu (po mom misljenju zdrav zivot u tim godinama), pritom bila sam aktivni sportista ... fizicki sam sasvim lepo izgledala, mnogo bilje od svojih vrsnjakinja (bez preterivanja), ali opet nisam bila zadovoljna ...
 Iz godine u godinu tezila sam nekom svom savrsenstvu, koje ne mogu povezati ni sa jednom manekenkom a opet ni sa jednom sportistkinjom ... i dan danas ne znam kako zelim da izgledam, uvek je ono „samo da skinem ovaj centimetar ovde i ovaj ovde i bice super“ ... naravno i kad ti centimetri nestanu nije super ... (ne pricam o kilogramima jer nisu merodavni, bar po mom misljenju, je kg mase je znatno tezi od kg, da kazem, salceta  :))
Borba sa tim imaginarnim centimetrima trajala je od srednje skole, pa sve do neke moje 25 godine ... do trenutka kad sam se zatvorila u kucu (preciznije sobu od 9 kvadrata) ... nisam zelela da izlazim napolje, nisaa imala ni volje ni snage, nikog nisam zelela da vidim, bilo mi je strasno lose, vrtoglavica nesanica, nokti su poceli da mi se listaju, kosa da opada (nisam zelela da vidim, vrtoglavicu i nesanicu pripisivala sam naglim promenama temperature i vazdusnog pritiska, listanje noktiju – losem kvalitetu laka i acetona, opadanje kose farbama i prelazu godisnjih doba ... ima logike, zar ne?) .
Nekih 6 meseci trajale su, da kazem, tegobe i resim da odem kod doktora ... dijagnoza ANEMIJA, nisam tad zelela da pricam kao i par meseci nakon toga, tako da sam kao terapiju dobila kapsule gvozdja „Heferol“ ... i da se javim na kontrolu, naravno istu sam preskocila. Nakon neka 3 meseca nije mi bilo bolje, mogu da kazem da mi je cak i bilo gore, nisam izlazila napolje ... cak ni do prodavnice (cimerka je isla umesto mene) ... 
Jednog dana jedva sam ustala, bilo mi je muka od same sebe i priznala sam sama sebi
 „JA IMAM PROBLEM SAMA SA SOBOM  A NE SA SVOJOM OKOLINOM“.
Nakon toga sela sam i rezimirala protekle godine svog zivota ... oduvek se od mene zahtevalo da budem savrsena, nisam bila, kao i sto niko nije, s obzirom da sam zensko (ko o cemu mi o kilogramima) pocela sam da osecam averziju prema, da kazem, debelim ljudima, ljudima koji ne mogu da potrce, da urade sklek ili trbusnjak ... uz svoje redovne fizicke aktivosti u okviru kluba, pocela sam dodatno i da trcim, iscrpljivala sam sebe ... pocela sam da vodim zdrav zivot (sada kada gledam ne zdrav nego jako bolestan zivot),  5 do 7 izuzetno niskokaloricnh obroka – zdrav zivot ( malo sutra), imala sam periode kaznjavanja nisam smela da jedem slatkise (primer ako pojedem stanglu cokolade sutra 2 h laganog trcanja uz 3 l vode vise) ... sve je to pogresno, u periodu slava i praznika (kaznjavanje uz dodatnu fizicku aktivnost i „spavanje“ u kupatilu (upotreba diuretika i laksativa) ... i tako iz godine u godinu ... ja to nisam videla kao problem vec kao zdrav zivot ...
I da skratim ...
Moja zadnja dijagnoza bila je DEPRESIJA SA ELEMENTIMA ANKSIOZNOSTI, koja je nastala usred MALOKRVNOSTI tj. ANEMIJE koja je uzrokovana poremecajem ishrane BULIMIJA  (nastale iz zelje za savrsenstvom).
Ovo su tri dijagnoze koje idu zajedno i predstavljaju tesko prepoznatljiv zacarani krug ... u kome se ja vrtim dosta dugo ...
Znam mnogo toga o zdravom nacinu zivota, ishrani i sportu ... ali na meni vrlo tesko to primenjujem (evo praznik je, svi mnogo jedemo pa i ja, a to me je i podstako da napisem  ovaj tekst) ... Ko tekst bude procitao mozda prepozna sebe ili svoje dete u tinejdzerkom dobu  ...
Eto to je od mene za sad, inace naucila sam da niko na ovoj planeti nije savrsen ni u kom pogledu, da trebamo da volimo sebe onakve kakvi jesmo jer smo to mi ... da ne tezimo savrsensvu koje nam namece televizija jer ni devojke na „fasion tv-u“ nisu savrsene one samo izgledaju savrseno uz pomoc sminke i foto sopa ... a tako mozemo svi  da izgledamo ...

U ZIVOTU TREBAMO POSTAVITI REALNE I LAKO OSTVARLJIVE CILJEVE ...  :)  :)  :)

Van mreže Goca

• Sr. Member
    • KoZnaZna
« Odgovor #17 poslato: April 16, 2012, 05:12:52 posle podne »
Slažem se. Opreznosti nikad dosta. Reklame i TV su jedno a život drugo. Treba živeti. Protiv prirode se zaista ne treba boriti. Treba smanjiti koji kilogram. A, po mom mišljenju, treba naučiti kako da sebe "nosimo" kroz život.
Život je lep i treba ga živeti. Zdravlje pre svega! Ne nasedajte na reklame i prelepa lica u njima (pogledajte na OVOJ STRANI) jer je uglavnom sve farsa i šminka za zapad. Na ovim prostorima devojke, udate....ne nasedaju baš na sve te fore. Nemojte ni vi!
Više poštovanja prema sebi. Mnogo više cenite sebe jer sigurno i vredite.
Pozdrav.

Van mreže Mili

• Newbie
  • *
« Odgovor #18 poslato: April 19, 2012, 07:21:20 pre podne »
Helloooo drugariiiiii sinoc mi je NAPOKON popravljen komp :):) kkako stee ?? ja onako ;S nERVIRA ME OVA KISA I POCELA JE SKOLAA:(( Pre ssvega HRISTOS VOSKRESE!!!

citam komentare i mnogo mi je drago sto  se jos neko oglasio.Pre svega hocu da pozdravim BIKI!!!! Hvala ti sto si se javilaaa.kako si sad? jel si prebrodila sve to? imam jos par pitanja za tebe pa nadam se da ces videti ovo !:)

slazem se u potpunosti sa gocom pre svega treba NAUCITI DA VOLITE SEBE I DA PRIHVATITE SVE NEDOSTATKE ali isto tako treba ih resavati al na NORMALAN NACIN a ne pvracanjem ili lekovima..:S NIKAKO/

bitno je da kad nesto zelis da promenis  moras da budes KARAKTER I DA BUDES JAK DA BI IZDRZAO !! A TO JE NAJTEEZE
Pamet u glavu i bice sve okeejj

BIKI ocekujem tvoj odgovor...Ljudiii cujemo se sutraa <3