SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Za 4 godine izdato oko 4 miliona biometrijskih pasoša Srbije  (Pročitano 2142 puta)

Van mreže Simon

• Global Moderator
Za 4 godine izdato oko 4 miliona biometrijskih pasoša Srbije
« poslato: April 20, 2012, 03:43:57 posle podne »
Dačić:Izdato 4 miliona novih pasoša

Izvor: Beta

Stara Pazova - Ministar policije Ivica Dačić kaže da je za 4 godine izdato oko 4 miliona biometrijskih pasoša i da nije bilo nijednog pokušaja falsifikovanja novih pasoša.

Dačić je na otvaranju tehnološkog centra nemačke kompanije Milbauer u Staroj Pazovi rekao da je saradnja MUP-a Srbije i te kompanije na izradi novih biometrijskih pasoša zaslužna za njihov visok kvalitet i za to što nije bilo uspešnih falsifikata.

"O uspešnosti novog pasoša govori i to što je za prethodnih 10 godina izdato ukupno 1,2 miliona starih pasoša", rekao je Dačić.

Dačić je naveo i da je od 2010. godine u saradnji sa Milbauerom izdato oko dva i po miliona novih saobraćajnih i vozačkih dozvola.

Ministar unutrašnjih poslova je istakao da su srpski pasoši medju najbezbednijima u svetu jer lični podaci sadrže i otisak prsta.