SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Stara lična karta i devojačko prezime  (Pročitano 1858 puta)

Van mreže gaga85

• Newbie
  • *
Stara lična karta i devojačko prezime
« poslato: Jul 11, 2012, 12:23:32 posle podne »
Istekla mi je lična karta 27.07. a i nisam promenila prezime (u l.k. mi je devojačko) imam državljanstvo i izvod iz matične (na kome mi je udato prezime) da li mogu da pređem granicu CG.
Unapred hvala!

Van mreže Simon

• Global Moderator
Odg: Stara lična karta i devojačko prezime
« Odgovor #1 poslato: Jul 11, 2012, 08:35:19 posle podne »
Pozdrav,
Bilo je na Forumu (i na sajtu) reči o tim ličnim kartama. Koliko se sećam bilo je da će vas srpska granična policija pustiti da otputujete uz upozorenje da putujete na svoju odgovornost (ukoliko vas crnogorska policija vrati). Međutim u praksi se vrlo mali broj purnika vratio (zanemarljiv broj) i to je bilo samo u početku. Sada mislim da nema problema sa crnogorskom graničnom policijom. Što se tiče prezimena, bili ste u obavezi da to uradite, ali s obzirom da je letnja sezona niko vam neće praviti problem. Ako putujete avionom bitno je da vam se bording karta i lična karta slažu sa prezimenima (da budu ista) a ne različita.