SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: propisi u Crnoj Gori  (Pročitano 3291 puta)

Van mreže predrag

• Newbie
  • *
propisi u Crnoj Gori
« poslato: Avgust 03, 2012, 08:23:44 pre podne »
Imam staru licnu kartu u kojoj pise da vazi do 03.03.2016.god. i staru vozacku dozvolu koja vazi do 2017.god.Da li su to vazeca dokumenta sa kojima mogu uci u Crnu Goru.Za turisticki boravak od 7 dana da li se mora raditi privremena prijava boravka,da ne dodjem u situaciju da u povratku za Srbiju placam Crnogorskoj pogranicnoj policiji visoku kaznu.
Putujem za par dana pa mi treba brz odgovor.

Van mreže Simon

• Global Moderator
Odg: propisi u Crnoj Gori
« Odgovor #1 poslato: Avgust 03, 2012, 11:07:15 pre podne »
Pozdrav Predraže,
Sa starom ličnom kartom možeš slobodno ići u Crnu Goru i BiH. Vozačku dozvolu takođe možeš koristiti u Crnoj Gori.
Što se tiče prijave boravka odradi sledeće (da ne bi razmišljao):
- Ukoliko sam nalaziš smeštaj traži od vlasnika smeštaja da te prijavi policiji i odjavi i da ti papir,
- Ukoliko odsedaš u nekom hotelu oni su u obavezi da te prijave, a ti kada odlaziš traži tu prijavu/odjavu da ti daju.
Jedino na ovaj način si 100% siguran. Sa ovim rešenjem ne treba da gledaš u pasulj da li će policija biti raspoležena, da li će ti tražiti prijavu/odjavu boravka ili ne...
Srećno i lep provod. :)

Van mreže predrag

• Newbie
  • *
« Odgovor #2 poslato: Avgust 16, 2012, 08:30:55 posle podne »
Postupio sam po Vasem savetu i prosao svu carinsku proceduru u oba smera brzo i bez problema!
Zahvaljujem na pouzdanom savetu!
Pozdrav Predrag J. :)

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #3 poslato: Avgust 16, 2012, 09:37:05 posle podne »
Drago mi je Predraže. Tu smo da pomognemo.