SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Sezonski rad u Italiji!!!!  (Pročitano 30009 puta)

Van mreže Milosm10

• Newbie
  • *
Sezonski rad u Italiji!!!!
« poslato: Oktobar 01, 2012, 09:46:08 pre podne »
Pozdrav, nadjoh ovaj sajt pa rekoh ajde da probam da pitam ovde... Radim u Italiji sezonski, permesso mi istice 20-og oktobra. E sad problem je sto direktor misli da ja ne smem da ostanem posle tog datuma u Italiji. Ja sam mu objasnio da mi mozemo sada da putujemo po evropi 3 meseca u 6 meseci, sto znaci da ja mogu da ostanem... Jedina dilema je sto ja ne znam da li se meni racunaju ova 3 meseca od kako sam u italiji ili ne? 20-og oktobra bice 4 i po meseca kako radim. Ja mislim da ne bi trebalo da se racuna jer sam usao sa radnom vizom... Molim vas za odgovor ako znate nesto... Hvala unapred i izvinite na opsirnosti...

Van mreže Simon

• Global Moderator
Odg: Sezonski rad u Italiji!!!!
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 01, 2012, 11:45:57 posle podne »
Pozdrav i tebi i dobrodošao na KoZnaZna Forum.
Ukratko, tvoj slučaj je jasan kao dan. Imaš "Permesso di soggiorno" i on te "štiti" od onih 3 meseca. Naime građani Srbije mogu u Italiji da borave 3 meseca u okviru od 6 meseci-turistički. Ti sa permessom možeš da boraviš koliko ono važi, tj. u tvom slučaju do 20. pktobra (dokle ti važi) nakon čega zaista moraš da napustiš Italiju (a ujedno i zemlje šengena) jer ti nisi tamo boravio turistički već si bio na radu. Direktor je u pravu. Tvoja jedina nada je da si direktoru potreban pa on potvrdi policiji da si mu potreban nakon čega ti policija produžava papire.

Van mreže Milosm10

• Newbie
  • *
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 04, 2012, 10:24:08 posle podne »
Hvala....Ali ne kapiram, ja sam ovde sa papirima, zar posle njih nemam pravo da budem posle toga kao turista i dalje u italiji, mislim samo da odem u neku posetu, ne da radim znaci samo da boravim????

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 06, 2012, 08:25:29 pre podne »
Ne. Ti nisi došao u Italiju kao turista već kao radnik. To je bila namera, za tu nameru su ti dati papiri koji su ti dozvolili rad i boravak. Ukoliko nemaviše potrebe za tvojim radom moraš se vratiti kući. Kada rešiš da ideš kao turista, u posetu nekom, ideš kao turista i onda tebi kreće da se broji onih 3 meseca u okviru 6 meseci.