SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Pop pozvao pravoslavne vernike da srpski Božić proslave 25. decembra!  (Pročitano 2673 puta)

Van mreže Simon

• Global Moderator
Pop pozvao pravoslavne vernike da srpski Božić proslave 25. decembra!
« poslato: Decembar 25, 2012, 12:25:26 posle podne »
Bratislav Kršić preko crkvenog časopisa pozvao pravoslavne vernike da Božić proslave 25. decembra, a ne sedmog januara.

Paroh Srpske pravoslavne crkve Bratislav Braco Kršić obavestio je sve pravoslavne vernike iz San Dijega (Kalifornija) da će se Božić ove godine slaviti po novom gregorijanskom kalendaru, 25. decembra, a ne sedmog januara - kao što slave svi pravoslavni Srbi!

Paroh SPC "Sveti Đorđe" u San Dijegu, Braco Kršić podelio je 23. decembra ove godine "Glas parohije Svetog Velikomučenika Georgija" u kome informiše parohijane o ovoj promeni.

Fra Braco, kako ga parohijani zovu, poznat je po tome što je pre desetak godina već pokušao da prevede Srpsku Pravoslavnu Crkvu "Svete Trojice" u Bjutu u montani u Američku Pravoslavnu Crkvu (OCA), što je tada sprečio upravo upokojeni vladika žički Hrizostom, tadašnji vladika Zapadno Američke Eparhije SPC.

Inače fra Braco je 2007. godine doveden u San Dijego nekanonskom i samovoljnom odlukom mladog vladike Maksima dokazanog ekumeniste i pulena mitropolita pergamskog Jovana Zizjulasa.

(Smedia,Vestionline)
Foto:AP\Beta- Amel Emric
Foto u tekstu:printskrin-Vestionline

Van mreže Goca

• Sr. Member
    • KoZnaZna
Odg: Pop pozvao pravoslavne vernike da srpski Božić proslave 25. decembra!
« Odgovor #1 poslato: Decembar 25, 2012, 12:35:23 posle podne »
Šta da se kaže. Sve bi bilo suvišno.
Ja bih samo da čestitam Božić ko slavi po Gregorijanskom kalendaru a pravoslavnim vernicima da kažem da se ne uzbuđuju previše oko ovakvih ljudi. Oni su mnogo mali i sitni. Verovatno ga niko i nepoštuje.

Van mreže dragan

• Full Member
« Odgovor #2 poslato: Decembar 25, 2012, 12:36:46 posle podne »
Taj ne vredi ni da se spomene. Pridružujem se onom što kaže Goca.

Van mreže Пирке Блогер

• Global Moderator
  • Волим Пирот!
    • Пиркетов Блог
« Odgovor #3 poslato: Decembar 25, 2012, 12:38:40 posle podne »
А бре нечовече, кво прај`ш. Одма да га врну у Србију и изокају на одговорност!
Знај да те је непријатељ онолико освојио и покорио колико ти је речи потро и својих потурио. Народ који изгуби своје речи престаје бити народ.

https://www.koznazna.com/category/pirke