SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Pušenje na Aerodromu Nikola Tesla  (Pročitano 4723 puta)

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
Pušenje na Aerodromu Nikola Tesla
« poslato: Mart 22, 2013, 01:28:25 posle podne »
Ponekada smo lenji, pogotovo ujutru pred put, pa pokušavamo da odspavamo što duže. A onda brže bolje ka Aerodromu, u taxi...i onda se unervozimo. Čekiranje, prtljag pa na pregled, naravno ne lekarski već onaj kontra diverzioni. Taman pomislimo da smo sve stavili u korpu na traci, krenemo kroz "vrata", a ona počnu da pište. Vratimo se, opipamo džepove, nađemo neki novčić koji stavimo u korpu i opet krenemo u "pohod" na detektorska vrata, ali neeeee....opet se zacrvene i krene ono poznato pi,pi,piiiii...
Pa majku ti tvoju šta sad pištiš - obično nam izleti, a nervoza počinje da uzima zalet.
U tim trenucima već počinjemo sebe da okrivljujemo zbog čega nismo ustali ranije, popili kaficu i zapalili jednu cigaretu. Eh da mi je da sada jednu da pripalim-javlja se neki glas iz glave, sve bih lakše podneo.

Pušenje na Aerodromu "Nikola Tesla" Beograd u tranzitnom delu - nemoguća misija

- Cipele gospodine, izujte cipele - začu se uz popriličnu buku i žamor ostalih putnika. Pogledah službenika koji stoji pored vrata i prstom upire na moje cipele.
Šta ću, izujem se, na noge nabacim fensi plave platične kese i zakoračim. Ništa, ništa se ne čuje. Jupiiiiii.... Obuvam se i žurim ka restoranu na svoju prvu jutarnju. A uz jutarnju kafu i jednu cigaretu. Kriza, nikotinska kriza...'Bem ti nikotin.
Carinsku i pasošku kontrolu prolazim veoma brzo. Kao da me shvataju kada vide kuda vodi moj pogled.
Do poletanja je ostalo još 30 minuta. Taman dovoljno vremena za kafu i cigaretu.
Odem za šank i naručim jednu kaficu. Platim, sednem za sto, i taman da pripalim jednu-kad odjednom ugledam svuda oko mene nalepnice, znakovi "Zabranjeno pušenje". Ne, ne, ovo mora da je "šala". Sada već osećam veću nervozu. Okrećem se oko sebe i ne vidim da iko puši, nemaaaa.
Srčem onu kafu, sada srče i ona mene-ali nema. Nema pušenja. Raspitujem se usput do ulaska u avion na sve strane, kod većine službi na Aerodromu, da nema negde neke zone za pušače i odgovor je isti: Na Aerodromu "Nikola Tesla" u tranzitnom međunarodnom delu nije dozvoljeno pušenje.
Pognute glave, kao neki gubitnik, odoh u avion. Još jedna kontradiverziona kontrola. Sada mi je svejedno.
Onda da podelim svoja saznanja sa vama o pušenju cigareta na Aerodromu Beograd iliti Nikola Tesla:
- Ukoliko putovanje započinjete sa ovog aerodroma, a pušač ste, obavite to pre ulaska u trazitni odnosno međunarodni prostor.
- Ukoliko ste u tranzitnom delu Aerodroma Nikola Tesla, doputovali ste sa nekog aerodroma i nastavljate putovanje dalje, a avion vam ide za par sati možete sići na pasošku kontrolu, reći im da idete napolje, pokazati im pasoš (LK) i bording kartu i pustiće vas da  izađete. Ovo možete uraditi samo jednom, jer prilikom ponovnog ulaska u trazitni deo pasoška kontrola vam overava, stavlja pečat na bording kartu,  tako da ne možete dva puta sa istom bording kartom.
Ukoliko je nekome ovaj tekst pomogao biće mi drago, mada je najbolje ostaviti duvan.
« Poslednja izmena: Mart 22, 2013, 08:44:09 posle podne od strane Admin »

Van mreže Simon

• Global Moderator
Odg: Pušenje na Aerodromu Nikola Tesla
« Odgovor #1 poslato: Mart 22, 2013, 08:49:06 posle podne »
Ja se slažem sa onim gde kažeš:
"Ostaviti duvan..." To sam uradio pre četiri godine i mogu ti reći da mi je super. Da sam znao i hteo pre 20-tak godina da batalim to g.vno.

Van mreže Goca

• Sr. Member
    • KoZnaZna
Odg: Pušenje na Aerodromu Nikola Tesla
« Odgovor #2 poslato: Mart 22, 2013, 08:50:51 posle podne »
E, lako je reći BATALI. Lako reći - teško je uraditi. Odličan ti je tekst i koristan.  :)