SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Mogućnosti zapošljavanja u Nemačkoj  (Pročitano 17583 puta)

Van mreže Simon

• Global Moderator
Mogućnosti zapošljavanja u Nemačkoj
« poslato: Maj 13, 2013, 01:13:41 posle podne »
Beograd - Prvi sajam poslovne karijere, pod nazivom "German-Serbian Career Fair" biće održan u Beogradu 16. i 17. maja.

Izvor: Tanjug

Ovaj sajam će organizovatii Delegacija nemačke privrede u Srbiji i Nemačko-srpsko privredno udruženje.

Pored izložbenog dela, u kome će se predstaviti kompanije kao uspešni poslodavci sa svojom seminarskom ponudom kao i brojne institucije, sajam će imati seriju propratnih manifestacija.

Prvog dana će biti održna panel-diskusija "Tržište rada u Srbiji - potrebe za stručnim kadrovima i mogućnosti unapredjivanja karijere".

Nemački i srpski stručnjaci pokušaće da odgovore na pitanje, kako ubuduće obrazovni sistem u Srbiji efikasnije može da prati potrebe privrede. Istog dana predvidjene su i četiri radionice poznatih nemačkih institucija.

Glavni dogadjaj drugog dana biće panel-diskusija na temu "Evropa bez granica - mogućnosti zapošljavanja u Nemačkoj", namenjena srpskim inženjerima i IT stručnjacima, na kojoj će govoriti nemački i srpski stručnjaci.

Istog dana kompanije-učesnice će održati svoje prezentacije, nakon čega je predvidjen kratak razgovor sa onlajn prijavljenim posetiocima.

Organizatori su pokrenuli i internet prezantaciju sajma sa adresom www.careerfair.rs, gde se nalaze sve potrebne informacije za sve koji se interesuju za teme koje će dogadjaj obuhvatiti.