SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Zlatibor i Kopaonik: Turisti vole adrenalinski odmor  (Pročitano 1876 puta)

Van mreže Goca

• Sr. Member
    • KoZnaZna
Zlatibor i Kopaonik: Turisti vole adrenalinski odmor
« poslato: Jul 29, 2013, 09:30:04 pre podne »
Na Kopaoniku i Zlatiboru sve popularniji aktivan odmor i adrenalinske vožnje. Ovog leta deset puta više turista uživa u planinskim sadržajima nego lane

Izvor: novosti.rs

Sve popularniji aktivan odmor

AKTIVNI odmor sve je popularniji u Srbiji, a ovoga leta je na Kopaoniku deset puta više ljudi uživalo u adrenalinskom provodu u odnosu na prošlu godinu.

Tjubing, adrenalinska vožnja, kart, vožnja žičarom ili biciklom, samo su neki od sadržaja koji se nude na Kopaoniku i Zlatiboru. U JP "Skijališta Srbije" kažu da će u avgustu posetioci "Kopa" uživati i u vožnji ciplajnom, a zatim i alpinkosterom (bobom na šinama).

- U junu prošle godine niko nije verovao da će turisti želeti aktivan odmor, a tokom sezone, na Kopaoniku smo ostvarili 9.000 vožnji, a na Torniku 16.000 - kaže Dejan Ljevnaić, direktor "Skijališta". - U toku je izgradnja bob staza, koje su hit svuda u Evropi. U toj vožnji alpinkosterom sigurno će uživati roditelji sa decom. Cele godine imaćemo popust za porodice, a nema ograničenja u godinama, kao što postoji za ciplajn na kojem ne smeju da se voze mlađi od 12 godina.

Izgradnja dva alpinkostera na našim dvema najpopularnijim planinama košta dva miliona evra, a prvi će biti otvoren u centru Kopaonika. Na Zlatiboru se grade tereni za mini-golf, košarku, odbojku i tenis, zatim dečje igralište, bife, ski-vrtić... Na Kopaoniku, pored ostalih vožnji, turisti mogu i da iznajme bicikl, jašu konja, bave se streljaštvom, raftingom, paraglajdingom, ili mogu s vodičem da odu u "šetnju zdravlja". Međutim, na Zlatiboru su najpopularniji bicikli, ne samo njihovo iznajmljivanje, već i "bajk park" namenjen verziranim vozačima.

- Ulaganja u letnje sadržaje na planinama izuzetno se isplate, jer kada se izgrade, održavanje je jeftino, pošto se ne troši struja i nema mnogo radne snage - objašnjava Ljevnaić. - Austrijanci su letnje sadržaje razvijali tri decenije, a mi smo za dve godine postigli mnogo. Razvoju aktivnog odmora dosta su doprineli i hotelijeri, koji su prilagodili svoju ponudu tako što su uveli pakete s besplatnim vožnjama, ali i lokalne turističke organizacije.

Cene:
* Povratna autobuska karta do Tornika 200
* Vožnja žičarom 310-340
* Iznajmljivanje bicikla na dan 600
* Kart (sat) 150
* Vožnja bobom 350-500
* Ciplajn 200, deca 140
* Tjubing-bob-žičara 500-700
- cene su u dinarima

Van mreže Пирке Блогер

• Global Moderator
  • Волим Пирот!
    • Пиркетов Блог
Odg: Zlatibor i Kopaonik: Turisti vole adrenalinski odmor
« Odgovor #1 poslato: Avgust 02, 2013, 10:24:16 pre podne »
Е људи. Па оди природу у нашу убаву Србију не мож` да буде нигде поубаво. Да ти се душа одмори, срце наплни. Немам ти ја ништа лично против морето, али бре људи претерасте. Печење и пржење и за това па још плачате коџа (много). Гужва по плажете, прашина у онија песак...а дали је здраво тол`ко пржење то че сами видите кроз време.

Ево малко и слиће изи Пирот и околину, па ви упоредите куде че најпре тело, мозак у душа да се одморе на морето или у местата као што су овеја слиће:

Знај да те је непријатељ онолико освојио и покорио колико ти је речи потро и својих потурио. Народ који изгуби своје речи престаје бити народ.

https://www.koznazna.com/category/pirke

Van mreže Simon

• Global Moderator
Odg: Zlatibor i Kopaonik: Turisti vole adrenalinski odmor
« Odgovor #2 poslato: Avgust 02, 2013, 10:29:16 pre podne »
Bogami Pirke imaš pravo.
Ja lično više preferiram boravak u prirodi u našoj prelepoj Srbiji. I da znaš da ima nešto u tome da se kompletan organizam više nauživa u npr. ovakvom zelenilu kao što je na tvojim slikama, nego kada sam na moru. Telu, mozgu a i duši je u stvari potreban mir, prirodne boje, priroda sa zdravim vazduhom...
Podržavam to što kažeš 100%! :)