SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Boravak u inostranstvu duže od 60 dana  (Pročitano 5099 puta)

Van mreže Simon

• Global Moderator
Boravak u inostranstvu duže od 60 dana
« poslato: Decembar 15, 2009, 09:21:31 posle podne »
Prijava odlaska u inostranstvo duže od 60 dana, kao i privremeni dolazak ili povratak iz inostranstva regulisano je članovima 13-16. Zakona o prebivalištu i boravištu građana (“Sl. glasnik SRS” broj 42/77, 25/89 i “Sl. glasnik RS” broj 48/94).

Građani koji nameravaju da borave u inostranstvu duže od 60 dana dužni su da pre odlaska prijave odlazak u inostranstvo, kao i privremeni dolazak ili povratak u zemlju najkasnije u roku od 3 dana od dana dolaska, odnosno povratka u mesto prebivališta. Građani su dužni da prijave i maloletnu decu ukoliko ona putuju sa njima.

Prijave odlaska u inostranstvo i privremenog dolaska ili povratka iz inostranstva podnose se opštinskom organu unutrašnjih poslova na obrascu broj 3 regulisan članom 4. Pravilnika o obrascima i načinu vođenja evidencije prebivališta i boravišta građana, a nakon podnošenja prijave izdaje se odgovarajuća potvrda