SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Počnite da putujete dok ste još mladi  (Pročitano 1609 puta)

Van mreže Simon

• Global Moderator
Počnite da putujete dok ste još mladi
« poslato: Januar 07, 2014, 08:18:02 posle podne »
Često kada pričamo s prijateljima ili poznanicima o putovanjima saznajemo da je ponekad način razmišljanja i strah pred nepoznatim krivac što je najduži put na kojem su ikad bili onaj kada su išli u posetu tetki u Bosnu. Ne mogu na put, imam kredit, šta ako mi se nešto dogodi, imam dečka, mačku...Izgovor uvek možete da izmislite, ali vreme nezadrživo prolazi.

Izvor: B92

Dovoljan razlog za putovanje

Puno ljudi kuka, bez da uopšte razmisle o tome šta govore. "Ja da mogu, otišla bih u Istanbul"... Hm... Da možeš? A zašto ne možeš? Karta ti je otprilike 100 evra, još toliko uzmeš za smeštaj, i za džeparac i gle čuda - eto ti četiri dana Istanbula.

"Pa da, ali sad nemam novca"... i nakon 30 minuta razgovora saznaš da je kupila nove cipele a i kupaći kostim za leto, iako smo u sred zime.Dakle, izgovori, izgovori, izgovori...

Lepo je pokazati se u novoj robi, ali mi smatramo da je puno lepše napuniti dušu, mozak i srce putujući svetom. A to treba da počne što pre?

Koji su to uopšte razlozi zašto treba početi putovati dok ste mladi:

1. Putovanje će vas naučiti da živite život kao avanturu!
Napravite popis stvari koji želite da učinite i gde želite da putujete, bilo da se radi o jahanju kamile u Tunisu, ili školi tanga u Španiji.

2. Putovanje će promeniti vaš pogled na svet
Više ništa nećete uzimati zdravo za gotovo, jer svaki vaš put će rezultirati novim saznanjima i novim iskustvima. Videćete da puno ljudi živi srećnije, iako imaju manje od vas. Upijte sve što putovanja pružaju bez suzdržavanja.

3. Naučićete neke nove stvari
U školi niste voleli istoriju? Ne brinite, na putovanju vas niko neće terati da učite o istoriji destinacije, već ćete sami otkriti znatiželju za otkrivanjem onoga što ste u školi vrlo verovatno učili pod prisilom!

Dakle, umesto izgovora, pronađite razloge za putovanjem, i nemojte da ova godina prođe bez nove recke u Atlasu! A nije kasno ni da počnete ni u tridesetima, četrdesetima, kad klinci upišu faks. Ali je divno, verujte nam...

Van mreže dragan

• Full Member
Odg: Počnite da putujete dok ste još mladi
« Odgovor #1 poslato: Januar 07, 2014, 10:51:30 posle podne »
Pravo zboriš. Ovo se posebno odnosi na mlade. Moj savet im je da "štekaju" kintu (manje splavova, pljuga i piva). Pa i što se garderobe tiče mogu slobodno smanjiti kupovinu (pogotovo oni koji ne rastu više).

Kada putujete, verujte, vi ne upoznajete samo nove zemlje, ljude, mesta...Vi tada ULAŽETE U SEBE! Ali ozbiljno - nećete verovati koliko će vam se to vremenom isplatiti.

Moj glas ide ovoj temi za ovu godinu.

Van mreže Goca

• Sr. Member
    • KoZnaZna
« Odgovor #2 poslato: Januar 07, 2014, 11:06:08 posle podne »
Samo bih želela da podržim Dragana da ovo bude TEMA GODINE (2014). Pomoći mladima u svakom smislu i uputiti ih na putovanja. Neka vide (ko koliko može) "svet". Neka izađu iz ovog političkog vrtloga i neka uživaju.

Neko će reći da je sve to lepo, ali da se nema novca. I tu se slažem, ali ne u potpunosti. Može se naći dosta jeftina avionska karta (povratna). Npr. "Wizz air" nudi fantastične cene. Ima tu još dosta avio prevoznika. Koliko se sećam na sajtu www.KoZnaZna.com ima dosta saveta, primera, destinacija...

- Na strani: http://www.koznazna.com/putovanja/english_pages/plane.html imate avio kompanije, pa otiđite na njihove sajtove, pratite popuste....Imate još dosta sajtova koji se bave preporukama, savetima...
- Proverite da li vam je potrebna viza za određenu državu: http://www.koznazna.com/putovanja/vizni_rezim/vizni_rezim.html
- Malo pročitajte i o bezbednosti u određenoj državi..i slično na strani: http://www.koznazna.com/putovanja/informator/turisticki+vodic+informator.html[/li][/list]

Bitno je da uzmete stvar u svoje ruke. Informacije, makar sada, u ovo doba prosto vape da budu "pokupljene". A i oko novaca, kao što kaže Dragan, može se i odvojiti po malo.

P.S. Imate i bus ture na nekoliko dana a za veoma malo novaca. Na primer do Rumunije (molim?! - ne odgovara?!) za oko 2000 dinara (oko 18evra) jednodnevni izlet. Pa to je oko 10 paklica cigareta. Mesečno samo od ove stavke možete 3 puta otići negde ovako blizu.

A kada krenete, verujte, i svet će vam biti mali. Zato NAPRED - putujte mladi (a i vi stariji naravno). Živite život, kratak je da ga bacamo na splavove, garderobu, piće, šminka....Razmislite. Ćao!

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #3 poslato: Januar 07, 2014, 11:15:00 posle podne »
Složio bih se sa vama da bi trebalo ovu 2014. godinu trebalo posvetiti tome kako da mladi putuju što više. Pomoći im kako da dođu do što više informacija o sniženjima, popustima, šta da posete...

Mogli bi da prate i deo ovog Foruma koji se zove "Moje putovanje": http://www.koznazna.com/forum/index.php?board=56.0

Mogu mnogo naučiti.