SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Uređaj koji vožnju pretvara u pilotski doživljaj  (Pročitano 1598 puta)

Van mreže Simon

• Global Moderator
Uređaj koji vožnju pretvara u pilotski doživljaj
« poslato: Oktobar 30, 2014, 01:57:50 posle podne »
Mobilni telefoni, navigacije i drugi slični uređaji tokom vožnje često su uzrok zbog kojih vozači skreću pogled s druma i na taj način dovode sebe i druge učesnike u saobraćaju u opasnost. Kako u današnjem vremenu nijedan dan ne može proći bez poziva, poruka, proveravanja statusa na društvenim mrežama, kompanija "Navdi" došla je na ideju da u jednom uređaju objedini funkcije nekoliko drugih i tržištu ponudi proizvod pod istim imenom.

Izvor: Mojauto.rs

"Navdi" se bazira na providnom displeju, koji sem prikazivanja važnih informacija, kao što su primljene poruke, dolazeći pozivi, uputstva navigacije i slično, svoj potencijalni uspeh na tržištu bazira na bezbednosti, jer vozač dok koristi usluge Navdija može da motri na saobraćaj ispred sebe.

Navdi je kompatibilan sa iOS i Android uređajima, što mu omogućava veliku primenu, a svoj rad bazira na već instaliranim aplikacijama na vašem telefonu.

Uređaj reaguje na pokrete rukom i glasovne komande, što ga čini lakim i sigurnim za upotrebu tokom vožnje. Navdi se u Americi nudu u okviru promotivne akcije po ceni od 299 dolara.

« Poslednja izmena: Oktobar 30, 2014, 02:59:25 posle podne od strane Admin »

Van mreže Goca

• Sr. Member
    • KoZnaZna
Odg: Uređaj koji vožnju pretvara u pilotski doživljaj
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 30, 2014, 03:30:05 posle podne »
Lep i mislim koristan uređaj. O bezbednosti da ne pričamo. Zanimljivo.