SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA
SAJT VIZNI REŽIM MOJE PUTOVANJE AMBASADE KONZULATI DOKUMENTA, ZAKONI I PROPISI INFORMACIJE IZRADA SAJTA

Autor Tema: Kućni ljubimac u avionu  (Pročitano 2412 puta)

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
Kućni ljubimac u avionu
« poslato: Decembar 15, 2009, 10:20:29 posle podne »
Kada Vaš kućni ljubimac putuje sa Vama, neophodno je da o tome obavestite izabranu avio-kompaniju već pri kupovini avionske karte. Pojedine avio-kompanije ne praktikuju prevoz životinja u putničkoj kabini, već isključivo u prtljažniku aviona, osim pasa koji su pratnja osobama sa posebnim potrebama.

Prilikom putovanja, neophodno je da vlasnici kućnih ljubimaca imaju odgovarajuću dokumentaciju za identifikaciju životinja, kao i dokumenta o izvršenim neophodnim vakcinacijama.

Pravila za prevoz kućnih ljubimaca razlikuju se od države do države. Pojedine države primenjuju striktna pravila karantina za sve životinje koje ulaze na njenu teritoriju.

Sve neophodne infromacije u vezi sa transportom životinja potražite u izabranoj avio-kompaniji, putničkoj agenciji ili diplomatsko-konzularnom predstavništvu države u koju putujete.